Informacje

Telefon komórkowy z klapką – moda czy przeżytek?

Przed erą smartfonów telefony komórkowe z klapką uchodziły za jedne z najbardziej pożądanych modeli. Użytkownicy cenili je za wygodę, duży wyświetlacz i wygodne przenoszenie nawet w niewielkich kieszeniach. Możesz się zdziwić, ale telefony tego typu cały czas są dostępne na rynku! Czy warto się w nie zaopatrzyć?

Telefon komórkowy, a nie smartfon – dla kogo?

Zastanawiasz się, dlaczego w dobie smartfonów ktoś chce kupić klasyczny telefon komórkowy? Powodów może być wiele! Przede wszystkim – po takie urządzenia sięgają seniorzy, którzy z rezerwą podchodzą do innowacyjnych rozwiązań. Wolą sprawdzone metody komunikowania się z bliskimi. Zwłaszcza, że zamiast rozmów wideo wolą klasycznie porozmawiać przez telefon. Nie będą raczej korzystać z mediów społecznościowych – liczy się, by najważniejsze kontakty były na wyciągnięcie ręki. I to klasyczne telefony komórkowe znacząco ułatwiają. Nie mają wielu opcji, a fizyczne guziki sprawiają, że urządzenie jest łatwe w obsłudze. Trudno przypadkowym dotknięciem uruchomić funkcję, którą później trudno wyłączyć. Do telefonów komórkowych seniorzy mieli czas się przyzwyczaić – są na rynku już długi czas. Ich sposób działania jest podobny do tego, co dobrze znają – klasycznych telefonów stacjonarnych.

Jednak po telefon komórkowy sięgną nie tylko najstarsi użytkownicy. Coraz więcej rodziców wybiera taki sprzęt dla młodych użytkowników. Chcąc uchronić dzieci przed ciemnymi zakamarkami sieci, rodzice zaczynają stopniowo oswajać młodych użytkowników z byciem w kontakcie, ale właśnie za pomocą telefonów komórkowych. To również zwykle niewielki wydatek – jeśli dziecko zgubi telefon, nic się nie stanie.

Nie można zapominać również o osobach, które szukają budżetowego telefonu do pracy – głównie po to, by wykonywać połączenia. Na tej liście można również odnotować pracowników, którzy nie chcą ryzykować zniszczenia drogiego smartfona podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Niedrogiego modelu z klapką nie będzie żal.

Jak widzisz, jest wiele powodów, by zamiast smartfona zdecydować się na klasyczny telefon komórkowy. Wybór na rynku nie jest tak duży jak w przypadku smartfonów. Ciągle jednak możesz zdecydować się na jeden z dobrze ocenianych modeli z klapką.

Telefon z klapką – wraca do łask?

Telefony z klapką nigdy właściwie nie zniknęły z rynku. Co więcej, dzisiaj powracają w pełnej chwale pod postacią składanych smartfonów. To jedne z najbardziej zaawansowanych sprzętów na rynku, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony miłośników technologii. Takie urządzenia czerpią bezpośrednie inspiracje z klasycznych telefonów sprzed lat! Najlepszym dowodem jest Motorola Razr 40 Ultra, która nawiązuje do kultowego modelu Motorola Razr V3. W nowoczesnym smartfonie możesz bowiem włączyć tryb retro, który sprawi, że urządzenie zamieni się w telefon komórkowy sprzed lat! To ukłon w stronę wiernych klientów marki, którzy wspominają złote czasy telefonów z klapką!

Także i dzisiaj telefony z klapką zyskują na popularności – chociaż często wśród innych grup odbiorców. Użytkownicy cenią kompaktowe rozmiary takich modeli – łatwo schować do kieszeni i mieć zawsze przy sobie. W odróżnieniu od większych i cięższych telefonów komórkowych i rosnących z roku na rok smartfonów.

Jeśli zależy ci na lekkim i wygodnym telefonie, trudno o lepszą rekomendację niż model z klapką. Wartymi uwagami sprzętami są na przykład PANASONIC KX-TU456EXCE – kupisz go za ok. 360 zł oraz MYPHONE Rumba 2 – za mniej niż 200 zł. Ten ostatni ma wygodny, zewnętrzny wyświetlacz, na którym szybko sprawdzisz godzinę – bez konieczności otwierania telefonu.

Sprawdź wszystkie telefony komórkowe w sklepie MediaMarkt!

ART. ZLECONY

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend