Informacje

Siłowe wejście do mieszkania w Oświęcimiu z powodu ulatniającego się gazu

Policja, Straż Pożarna i Pogotowie Gazowe w Oświęcimiu przeprowadziły skuteczną interwencję, zakończoną siłowym wejściem do mieszkania z powodu ulatniającego się gazu. Dzięki szybkiej reakcji służb i czujności mieszkanki bloku, uniknięto potencjalnej tragedii.

siłowe wejście do mieszkania z powodu ulatniającego się gazu
siłowe wejście do mieszkania z powodu ulatniającego się gazu

Błyskawiczna interwencja służb w Oświęcimiu: siłowe wejście do mieszkania z powodu ulatniającego się gazu

Oświęcim, 17 czerwca 2024 r. – Policja, Straż Pożarna oraz Pogotowie Gazowe przeprowadziły wczoraj skuteczną interwencję, zakończoną siłowym wejściem do mieszkania, w którym ulatniał się gaz. Szybka reakcja służb była możliwa dzięki czujności jednej z mieszkanek bloku.

Szybka reakcja i interwencja służb

Tuż po godzinie 15:00 mieszkanka oświęcimskiego bloku, przebywając na klatce schodowej, wyczuła woń gazu. Natychmiast wezwała Pogotowie Gazowe. Na miejsce szybko przybyli również policjanci i strażacy. Pracownik gazowni zakręcił zawór z gazem i zlokalizował mieszkanie, z którego najprawdopodobniej ulatniał się gaz. W mieszkaniu mogła przebywać 80-letnia kobieta. Ponieważ nie otwierała drzwi i istniało realne zagrożenie dla jej życia lub zdrowia, podjęto decyzję o siłowym wejściu do mieszkania.

Szczęśliwe zakończenie interwencji

Po wejściu do mieszkania nie znaleziono żadnej osoby, ale potwierdzono, że kuchenka gazowa miała odkręcony kurek. W dalszym toku czynności ustalono, że seniorka od kilku godzin przebywała u rodziny. W sprawie wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa stworzenia zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców bloku.

Za stworzenie takiego zagrożenia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Podziękowania dla czujnej mieszkanki

Dziękujemy zgłaszającej za prawidłową reakcję na zdarzenie i natychmiastowe powiadomienie służb. Jej szybka i odpowiedzialna reakcja mogła zapobiec potencjalnej tragedii.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

 1. To pewnie ten co dba o konie na Rynku w Krakowie, bo zwierzęta są ważniejsze niż ludzie.

 2. Ciekaw jestem co za inteligent kazał kosić trawę na ulicy Dąbrowskiego w samo południe?

 3. @As

  Gdyby nie służby, mogłoby się okazać, że ewentualny wybuch zabrałby kilka istnień.

  O Ty(m) chyba nie pomyślałeś ..

 4. A najlepiej starych ludzi najlepiej zutylizować – tako rzecze As.

  Tylko kto wtedy będzie głosować na pisiorstwo?

 5. as nie trzeba odcinać gazu wystaczy kupić nowszą kuchnię z czujnikiem płomienia, zabezpieczenie sprawdzone w bardziej cywilizowanych krajach

 6. Nie pierwszy taki wypadek ze starymi ludźmi. Jedyne wyjście, to odciąć gaz.

Send this to a friend