Informacje

REGION. Sejmik Województwa Małopolskiego uchylił uchwałę anty-LGBT

Zakończyła się XLV zdalna sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego, podczas której radni zdecydowali m.in. o ustanowieniu Małopolskiej Nagrody Twórczości oraz Nagrody Pamięć i Tożsamość, a także przyjęli deklarację w sprawie uchylenia Deklaracji Nr 1/19 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie sprzeciwu wobec wprowadzenia ideologii „LGBT” do wspólnot samorządowych.

Jednym z ostatnich punktów porządku obrad było przyjęcie deklaracji w sprawie uchylenia Deklaracji Nr 1/19 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie sprzeciwu wobec wprowadzenia ideologii „LGBT” do wspólnot samorządowych. Za uchyleniem tej deklaracji opowiedziało się 16 radnych, 15 osób wstrzymało się od głosu, a 7 radnych było przeciwnych.

Jak podkreśla marszałek Witold Kozłowski dobro małopolskich rodzin, ich rozwój musi mieć zabezpieczone także zaplecze finansowe.

Ani ja, ani żaden radny czy to prawicy czy lewicy nie był gotowy wziąć odpowiedzialności za to, aby małopolska została bez tych unijnych środków. To jest konsensus, że nie każda ze stron nie do końca zostaje usatysfakcjonowana. Opozycja, kiedy zaczął się temat nazwijmy to problemu z tą deklaracją, krzyczała UCHYLIĆ. To dopiero nasz głos o wadze i wartości rodziny spowodował stworzenie właśnie takiego dokumentu

– podkreśla gospodarz regionu.

Wiele zapisów deklaracji z 2019 budziło kontrowersje i niejasności. Komisja Europejska właśnie w tym zakresie zwracała się do nas z prośbą o wyjaśnienie tych zagadnień. Małopolska to region silny, zbudowany na wartościach i oparty na wielowiekowej tradycji chrześcijaństwa

– mówi marszałek Witold Kozłowski.

UMWM

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

 1. @@pytek

  To czy PiS przerżnie czy nie przerżnie kolejne wybory mam tam gdzie ty masz unijnego siusiaka.

 2. Oczywiście mówisz o pisowskiej połowie. Rozczarowany? Cóż bez kasy z Brukseli pis nie będzie miał na benefity dla przekupnej klasy próżniaczej i przerżnie kolejne wybory.

 3. Tak jak się spodziewałem. UE przecweliła nas bez szczególnego wysiłku. Połowa obywateli „tego kraju” za parę euro zjadłaby własne odchody.

 4. Za tą deklaracja w praktyce nic nie szło , bo nic nie mogło pójśc.Bo niby co?
  To byla zwykła , nieudolna próba wyjścia z twarzą przed wycofaniem się na „z góry upatrzone pozycje”. Nawe tego te sieroty nie potrafią 🙂

  Po co to bylo pytam? Co to dało? Jakis efekt poza tym ze blef to jedyne czym dysponujemy w kazdej ponoć kluczowej sprawie? (durny lex tvn- ucieczka, ustawa ipn- ucieczka,lgbt- kulimy ogon)Brawo. Kazdy juz teraz wie ze starczy tupnac noga zeby pisanki postawic do pionu. Co dalej? Jak to wzmacnia naszą polityke negocjacjyjna w dowolnej teraz sprawie np Turowskiej elektrowni? Toz to smiech na sali jak nieudolna to partia.

  Serio robienie z siebie pośmiewiska przed swiatem to jedyne co maja opanowane do perfekcji. Szkoda ze kosztem wizerunku i rangi tego pieknego kraju.

  Byl juz kiedys system który Stefan Kisielewski znakomicie podsumował iż mniej więcej” polega na pokonywaniu trudności, które sam stwarza, i które w innym systemie by nie powstały”…..

  Nic dodać-nic ując. Sedno 100%.

 5. A tacy byli twardzi i nieustępliwi. Skończyło się jak zwykle: pokrzczeli, potupali a i tak zrobili co im kazano. cały PiS na jednym obrazku.

 6. Ni i proszę, parę ojro na łepka i zasady poszły się walić. Gratuluję pis plus reszcie niewolników.

Send this to a friend