Sport

Re-Plast Unia Oświęcim w finale Pucharu Polski: Turniej już pod koniec grudnia

W finałowym turnieju o Puchar Polski w hokeju na lodzie zmierzą się cztery najlepsze zespoły ekstraligi, w tym Re-Plast Unia Oświęcim. Rozgrywki odbędą się w dniach 28-30 grudnia w Krynicy-Zdroju.

Re-Plast Unia Oświęcim / foto: Jarosław Fiedor
Re-Plast Unia Oświęcim / foto: Jarosław Fiedor

Zgodnie z regulaminem, do turnieju kwalifikują się drużyny zajmujące cztery pierwsze miejsca w tabeli ekstraligi po zakończeniu dwóch rund sezonu zasadniczego. Spotkania rozegrane awansem nie są brane pod uwagę. Najwięcej punktów – 29 – zdobył GKS Tychy, co zapewniło mu pierwsze miejsce. Drugą lokatę uzyskała Re-Plast Unia Oświęcim z dorobkiem 26 punktów, a za nią uplasowały się JKH GKS Jastrzębie oraz GKS Katowice. O awansie katowickiego zespołu przesądziło czwartkowe zwycięstwo 4:2 nad Comarch Cracovią.

Finałowy turniej odbędzie się w Krynicy-Zdroju, podobnie jak w ubiegłym roku. Harmonogram przewiduje pierwszy półfinał między GKS Tychy a GKS Katowice na 28 grudnia, natomiast dzień później Re-Plast Unia Oświęcim zagra z JKH GKS Jastrzębie. Zwycięzcy półfinałów spotkają się w finale, który odbędzie się 30 grudnia.

Obecnym obrońcą Pucharu Polski jest GKS Tychy, który w zeszłym roku w finałowym meczu pokonał JKH GKS Jastrzębie 3:2.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Pomysł zastosowania amoniaku w celu oczyszczenia węgla spotyka się z licznymi krytykami. Przede wszystkim, dodatek amoniaku może spowodować zwiększenie emisji tlenków azotu, które są szkodliwe dla zdrowia ludzkiego. Ponadto produkcja amoniaku wymaga dużej ilości energii elektrycznej, która w większości jest wytwarzana z użyciem paliw kopalnych, takich jak węgiel. Koło się zamyka.

    Aby zastosować amoniak jako dodatek do węgla, konieczne jest zagwarantowanie stałego i czystego źródła jego dostaw, który potrzebny jest również do produkcji nawozów. Japońska Rządowa Strategia Zielonego Wzrostu przyznaje, że gdyby wszystkie japońskie elektrownie węglowe wykorzystywały 20% amoniaku, kraj ten potrzebowałyby około 20 milionów ton amoniaku rocznie — co odpowiada całej ilości amoniaku sprzedawanego obecnie na rynku światowym.

    Ponadto, koszty produkcji czystego węgla przy użyciu amoniaki są znacznie wyższe niż koszty produkcji energii odnawialnej, takiej jak energia wiatrowa

  2. Japończycy już posiadają technologię czystego węgla z 20% domieszką amoniaku, są chętni współpracować z Polską odnośnie tego projektu. Jak myślicie skorzystamy z tej oferty?

Send this to a friend