Informacje

PUBLICYSTYKA. Szkoda, że ślepa lojalność ważniejsza niż chodnik

W grudniu ub. roku złożyłem wniosek do budżetu miasta w sprawie remontu chodnika przy ul. Pilata 22-26 w Oświęcimiu. Szacunkowe koszty tego zadania to nieco ponad 60 tys. zł. Nie są to więc sumy niebotyczne. Konieczność przeprowadzenia tego remontu sygnalizowali mi mieszkańcy. O złym stanie chodnika i pilnej potrzebie przeprowadzenia prac naprawczych poinformowała mnie również członkini Rady Osiedla Zachód. Dlatego złożyłem wniosek w tej kwestii.

Stan techniczny chodnika jest bez wątpienia fatalny, co miałem okazję sprawdzić osobiście. Naprawdę nie ma na co czekać. Wymiana nawierzchni potrzebna jest w tym miejscu niezwłocznie. Wobec tego zwróciłem się o wpisanie tego zadania na listę spraw do realizacji w 2023 roku.

Jak wyglądało głosowanie w tej sprawie podczas sesji Rady Miasta Oświęcim? Za sfinansowaniem remontu zagłosowali wraz ze mną radni: Stanisław Biernat, Michał Chrzan, Krystyna Dąbrowska, Bożena Godawa, Krzysztof Kuczek, Waldemar Łoziński i Jakub Przewoźnik.
Przeciw byli radni regularnie wspierający prezydenta Janusza Chwieruta: Marta Babiuch, Ireneusz Góralczyk, przewodniczący Piotr Hertig, Tadeusz Hoła, Michał Homa, Andrzej Jakubowski, Agnieszka Komendera, Elżbieta Kos, Mariola Madej, Zygmunt Osoba, Jacek Stoch, Agnieszka Tobiczyk i Paweł Warchoł.

Nie dziwi mnie, że ktoś może mieć w tej lub innej kwestii odmienne ode mnie zdanie. Przyznam, że zaskakuje mnie natomiast, że akurat przeciwko naprawie chodnika przy ul. Pilata zagłosowali też wspomniani już Koleżanki i Koledzy Radni: Mariola Madej, Agnieszka Komendera, Michał Homa, Ireneusz Góralczyk, Zygmunt Osoba i Tadeusz Hoła, czyli – czynni działacze Rad Osiedli.

Wydaje mi się, że ślepa lojalność wygrała w tym momencie z logiką oraz samorządnością. A na pewno stracili mieszkańcy. Wielka szkoda.

Jan Adamaszek / źródło: Kurier Oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

58 komentarzy

 1. @mieszk@niec
  jak widać prezydent już wydał pieniądze na najbliższe lata i nie starczy na tę inwestycję.

 2. @masterkosa – scenariusz na wygrywanie wyborów przez pis jest dość prosty: masowe rozdawnictwo socjalu i masowa propaganda zohydzająca „wrogów”. Nie jest więc winą Tuska, że lepiej wykształcona lub bardziej świadoma grupa wyborców nie daje się omamić tak wulgarną socjotechniką i z zasady na pis nie głosuje. Dlatego rezultaty badań preferencji wyborczych są od lat jednoznaczne: zwolennikami Kaczyńskiego są zazwyczaj emeryci 80+, klienci mopsów, osoby z wykształceniem podstawowym, mieszkańcy wsi, zwłaszcza na ścianie wschodniej itp. I to nie jest żadna złośliwość i czy „wywyższanie się” – to po prostu potwierdzony, weryfikowalny fakt. Ludzie lepiej wykształceni i bardziej rozumni częściej potrafią dostrzec związek między masowym dodrukiem pieniądza i zadłużaniem się państwa, a obecnie najwyższą inflacją i największym spadkiem naszego PKB w skali Europy. Że ręczne kierowanie gospodarką to prosta droga do wywołania trwałej recesji. Natomiast wyborcy pisu przeciwnie – wolą wierzyć w niemiecki spisek i zdradę elit. Jeżeli druga opcja przeważy, to wbrew temu co pisze masterkosa („po zakończeniu rządów PiS nasz kraj bardzo długo będzie się podnosił z zapaści gospodarczej) – wcale Polska z zapaści podnieść się nie musi. Może – rządzona przez pogrobowców Kaczyńskiego, tkwić jeszcze w niej przez całe dziesięciolecia.

 3. @Psy szczekają

  Nie wiem czy wiesz ale wlasnie niechcący zilustrowałeś mój poprzedni komentarz…

  Ja raczej nie dzielę ludzi na „My” i „Wy” a pomimo tego notorycznie jestem tu nazywany np. klakierem Chwieruta.
  (Nigdy na niego nie głosowałem).

  Ty na dzień dobry szufladkujesz i dzielisz na tych, „którzy zaczęli wcześniej”…

  @mieszk@niec

  Droga przed tym blokiem jest w o wiele gorszym stanie niż chodnik. Sam chodnik jest nierówny (pewnie nie od rozjeżdżania autami) ale tragedii nie ma.
  Jeśli ktoś w tym konkretnym przypadku widzi potrzebę remontu wyłącznie chodnika (beż drogi) musi być srogo odklejony od rzeczywistości

 4. Masterkosa, no pięknie.
  Kto pierwszy wyjechał z moherową koalicją? Czy to nie przypadkiem ostatnia nadzieja białych Tusk? Kto latami napawał się prowadzeniem partii „dla ludzi na pewnym poziomie”? Kto latami wbrew faktom reklamował się jako partia młodych, wykształconych z wielkich miast?
  Nie obraź się. Ale to wy od zarania dziejów dzielicie na lepszych i gorszych. Może to by i pykło, ale olaliscie tych gorszych i ich potrzeby. PiS tylko podniósł rękawice. Oby w najbliższych wyborach zaczęła się erozja popisu.

 5. Dzień Dobry Wszystkim,
  widzę że jad i opluwanie sączy się nawet w temacie chodnika to przykre dlatego że to co dzieje się w wielkiej polityce niech tam pozostanie ale tu jest Oświęcim i nie powinno być podziałów a jedynie wspólne działanie na rzecz Mieszkańców i Miasta .

  Ale do rzeczy tak się składa że mieszkam właśnie przed wspomnianym blokiem od 18 lat i od tego czasu nie było żadnego remontu pomimo pism składanych do miasta cały czas jest tylko jedna odpowiedź brak pieniędzy na inwestycję .
  Po kilku zdarzeniach jak potłuczenia, zwichnięcia i złamania kończyny przysłano ekipę która wymieniła te kilka uszkodzonych płytek a że czas biegnie niestety rozsypują się już kolejne…

  Nie chodzi o to żeby dziś czy za pół roku naprawiać ten chodnik ale o to żeby rozpocząć procedurę uwzględniającą taki remont w najbliższej przyszłości, osoby młode czy w średnim wieku jakoś sobie radzą ale w bloku mieszka większość starszych osób którzy potykają się o każdą taką przeszkodę ze względu na ograniczenia ruchowe, są rodziny z małymi dziećmi i wózkami są też osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich to o nich chodzi najbardziej a że wszyscy do tej pory spuszczają temat po linie to fakt że jedyną osobą która zainteresowała się tematem był Radny Adamaszek któremu leży na sercu pomoc najbardziej potrzebującym i to bez podziału na gorszych czy lepszych a prawdą również jest to że poparła to grupa Radnych opozycji.

  Mam tylko nadzieję że wniosek mieszkańców ponownie trafi do Radnych ponieważ pismo w tej sprawie zostało skierowane w dniu głosowania na „NIE” wraz z podpisami na ręce Pana Prezydenta .

 6. @kierowca

  „PIBAĆ JES” to takie nowe „KRECZ Z POMUNĄ”…

  Przed powstaniem internetu (za komuny) w Polsce rządzili ludzie, którym również przeszkadzały, transparenty, manifestacje, hasła, barykady…
  Wystarczyło kilka dekad a PiS zaprowadził Polaków w dokładnie to samo miejsce. To właśnie to ugrupowanie od chwili powstania uparcie dzieli nasz naród na lepszych i gorszych. Stosując proste mechanizmy ekonomiczne przekupili część Polaków ich własnymi pieniędzmi. Dodatkowo metody PiS przypominają dokładnie te, które stosowali i stosują rządy totalitarne. Z jedną różnicą – PiS już nie nawet nie musi ukrywać tego co robi – ich szary elektorat ma się dobrze.

  Ostatnio jednak nad PiSem zawisło widmo utraty władzy absolutnej. Nie trzeba było być wróżbitą by to przewidzieć. Lata mijają a rządy się zmieniają kolego. Nie jest ważne czy w nadchodzących wyborach PiS wygra lub przegra. Ważniejszy jest fakt, że po zakończeniu rządów PiS nasz kraj bardzo długo będzie się podnosił z zapaści gospodarczej.

  PS. Doczytaj na tym portalu jak wyborcy PiS nazywają osoby, które mają odmienne zdanie na różne tematy. Zasób inwektyw i epitetów taki, że „osiem gwiazd” szybko przy tym blednie.

  Pozdrawiam

 7. Szanowny Panie,
  W internecie są zdjęcia Pana Chwieruta w otoczeniu osób z transparentami „Jebać PiS”. Czy Pana Chwieruta też należy usunąć z mediów bo „nie mógł się powstrzymać” od firmowania takiego języka własną osobą ?

 8. Kierowca – zwróć uwagę, kto pierwszy zaczął używać publicznie knajackiego języka, od wykrzykiwania na wiecu: „komuniści i złodzieje”, dalej – wywrzaskiwania na sali sejmowej: „zdradzieckie mordy”, a potem to już poszłooo!
  Niektórym matołkom nawet się podobało i tak sobie rechotali, he, he, he.
  W końcu więc nastąpiła reakcja w postaci wspomnianych siedmiu gwiazdek.
  „byłaby to naprawdę zabawna pointa” – może kierowcę, ale mnie wcale to nie bawi. Pozwalając na i chichrając z takiej brutalizacji języka w końcu pewnego dnia ujrzymy w telewizorze jakiegoś zwycięskiego polityka chama, który zamiast wygłosić expose wyciągnie do kamery zaciśniętą pięść i ryknie: „o k……”. .
  Jednak nie musi tak być. Jeśli Marian i kierowca nie mogą się powstrzymać przed rzucaniem rwami, to uprzejma prośba do admina, aby usuwał takie wpisy.

 9. A i jeszcze jedno. Gdyby taki program wygrał to byłaby to naprawdę zabawna pointa. No bo patrzcie – z partią „Chwierut ***********” przegrywa gość popierający partię „***** PiS”. Kto wie ? Życie bywa przewrotne.
  Miłego weekendu.

 10. Kombinujecie jak koń pod górkę a sprawa jest chyba znacznie prostsza. Dawniej liczyły się programy ale teraz spece od politologii zrozumieli, że równie ważne a może i ważniejsze są emocje. Dlatego hasło „Jebać PiS” nikogo specjalnie nie gorszy. Mało tego – jest substytutem programu i całkiem fajnie działa.
  Dlatego idę o zakład, że ktoś startujący pod hasłem „Chwierut wypierdalaj” albo nieco grzeczniej „Chwierut ***********” miałby spore poparcie. Byłbym w stanie na taki program zagłosować. Choćby dlatego by tę duszną oświęcimską atmosferę nieco przewietrzyć.

 11. @Paco uber alles

  W promieniu 1000m od oświęcimskiego rynku jest na tyle dużo knajp, w których można kupić i wypić browarka, że pijąc w każdej z nich tylko jedno piwo to do domu o własnych siłach raczej nie wrócisz.
  Do wyboru, do koloru. Od tych najbardziej znanych piw aż po te, o których istnieniu pewnie nawet nie słyszałeś. O różnorodności gastronomicznej nawet nie wspomnę.

  Czasy miejsc takich jak „paco”, „menago” „pod cycem”, „pod łokciem” czy „bar solny” minęły bezpowrotnie. W twoim komentarzu daje się wyczuć tęsknotę za niektórymi z nich. Zgadzam się – te knajpy miały swój klimat ale obawiam się, że „to se ne vrati” bo nie ma już zbyt wielu odbiorców „rozrywek” oferowanych przez te lokale. Od lat funkcjonują za to knajpy, które liczą na klienta o nieco bardziej wyszukanych gustach. Dlaczego? Bo to się im bardziej opłaca.

 12. Moje córki są jeszcze malutkie, więc pójdę w temat retro.
  Olo, wymieniłeś knajpy, ale wśród nich nie ma takich, gdzie idzie się po prostu na piwo. Rynek? To miało być serce miasta. I co się dzieje? jakiś czas temu byłem w vinylu. Sobota i miejsca tyle, że można całą dawną klasę spokojnie upchać. Jakaś alternatywa w sercu miasta? Kiedyś nie do pomyślenia. Zawsze szło się na tam, a potem ewentualnie wybierało gdzie.
  Gdzie potańczyć? Kiedyś w okolicy było z sześć dyskotek. Padło menago i już nie ma nic. W Paco zaś kiedyś wykrywały się przyjaźnie na całe życie. I kariery.
  Powstają lokale gastro, ale wyspecjalizowane do głównej klienteli. Czyli emerytów, których jest już prawie 9 000 na 36 000 mieszkańców. Oświęcim się zmienia i pięknieje, bo taki jest trend w całej Polsce. Miejsca pracy? A jaka ich jakość? Co parę lat szukam pracy i nie zdarzyło mi się pracować w tym mieście. Nawet na rozmowę jeszcze nie poszedłem, bo nie ma gdzie wysłać CV. Oferty, które są to jakieś żarty. Miasto trzy tysiące na łapę. Nawet nieszczęsny deweloper z Batorego wrzucił to do broszury. Pracowałem nawet w Trzebini, która razem z Chrzanowem wg GUS upada. Mieszkam tu, bo tu mam korzenie. Ale z jakiegoś powodu 1/3 mieszkańców rozważa wyprowadzkę. Może to wina prezydenta Chwieruta, a może złe duchy. Nie wiem. Mówi się o niektórych firmach, że są to biznesy tylko na dobre czasy. Coraz bardziej mam wrażenie, że nasz układ jest właśnie taki.

 13. Najbardziej rozbawiłem mnie stwierdzenie o „@” „ że twoje posty są monotonne w treści i przewidywalne”. Ja odniosłem wrażenie że to raczej ty powtarzasz bezmyślnie różne frazesy na temat tego miasta i jego włodarza (frazesy pochodzące ciągle z tego samego środowiska) które są tak przewidywalne jak przewidywalne jest to co usłyszymy w wiadomościach TVPis.
  Ja przez lata mieszkałem poza Oświęcimiem, obecnie tu mieszkam ale dalej dojeżdżam do pracy w dużym mieście. Potrafię więc na to miasto spojrzeć z pewnego dystansu i jego rozwój który nastąpił właśnie za Chwieruta jest dla mnie (podobnie jak i wszystkich którzy tu dłuższy czas nie byli) oczywisty i nie podlegający dyskusji. Lubię to miasto i moja wiedza na jego temat choć niepełna jest jednak duża. Twoja natomiast podobnie jak i twojej córki jest niestety mizerna. Czytając twoje bzdury wiem że ona jest mizerna we wszystkich dziedzinach ale skoncentruję się temacie tych knajp których niby nie ma.
  Dwa dni temu z żoną postanowiliśmy pójść na coś słodkiego. W Rapsodii kolejki były już przed wejściem. Z Ogrodu Smaków zrezygnowaliśmy bo ostatnio nas nie wpuszczono z uwagi na brak rezerwacji. Jest jeszcze kilka dobrych knajp na Oś.Chemików które mogliśmy odwiedzić i które wszyscy znamy (może poza Tobą i córką) ale postanowiliśmy pojechać na Stare Miasto w nadziei że o tej porze roku będzie tam pusto. Take a Break gdzie zatrzymaliśmy się było zajęte w połowie ale już po pół godzinie wszystkie stoliki były zajęte i nad nami już stano czekając aż zwolnimy. Była to wyłącznie młodzież licealna lub lekko policealna. Przeszliśmy się po Rynku. W Da Grasso prawie wszystkie stoliki były zajęte. W winiarni pod arkadami zajęty był nawet stolik na zewnątrz podobnie było w Małej Czarnej. W zdecydowanej większości była tam młodzież w wieku wspomnianym. Mniej ludzi było w dawnej Staromiejskiej. Nie byliśmy w Bergsonie, Haberfeldie, Limoncello, Portobello i Tamae Sushi czy Ziarno Cafe bo tam też często siedzi młodzież. Oczywiście jest jeszcze mnóstwo knajp poza Starym Miastem które nawet nie chce mi się wymieniać.
  Czy mam naprawdę się wysilić i podać ci też nazwy nowych firm które powstały na terenie lub wokół dawnych zakładów chemicznych przez ostatnie 10 lat w których powstały setki nowych miejsc pracy (teraz też jakaś hala jest budowana na Fabrycznej po lewej stronie)? Może mam ci podać lokalizację kilkanastu nowych budynków wielomieszkaniowych lub szeregowych które w tym momencie powstają lub zostały świeżo ukończone? Jestem do dyspozycji!

 14. Ale co Marian chciał powiedzieć? Marian chciał się wyzłośliwić. Z wyższością.
  Pozostawiam Mariana w tym mniemaniu.

 15. Widzę Marian że masz o czym z córką rozmawiać.
  Może lepiej poproś żeby Ci z tych studiów trochę kultury przywiozła.

 16. @@
  Ponieważ twoje posty są bardzo monotonne w treści i przewidywalne (typowa cecha literatury zaangażowanej lub pisanej na zamówienie) to przyznaję się, że nie czytam ich zbyt uważnie i rzadko do końca (jak mawiał klasyk „na wymianie myśli z tobą zwykle tracę”). Ale jeden kawałek z twojej twórczości jest charakterystyczny dla gatunku, więc go tutaj zacytuję:
  „Czy rzeczywiście spodziewałbyś się, że urząd miasta ma stworzyć i prowadzić w Oświęcimiu knajpy i kluby, gdzie „można się zabawić”?”

  Używając twojej frazeologii – czy faktycznie uważasz nas za takich idiotów jak ty i twój księciunio ?

 17. Chierutać – bardzo śmieszne. To idźmy dalej tym tropem
  Łożenie – ponosić koszty czegoś, opłacać coś albo czyjeś wydatki.
  Chrzanienie – mówić głupstwa, bzdury; bredzić, bajdurzyć, pitolić, pierniczyć, robić coś źle, psuć; patałaszyć, partolić, paprać, partaczyć.
  Chcesz jeszcze?

 18. Usiłowałem tego posłuchać. Po 10 sekundach i pierwszym kłamstwie – wyłączyłem.

 19. Dzisiaj ukazało nam się nowe wcielenie Flipa i Flapa. Coś z tego będzie? Polski show business może tego nie przetrwać…

 20. Ten „większy kryzys” ma nawet swoje imię: Janusz Chwierut. Janusz Chwierut jest archetypem prowincjonalnego chłopka roztropka, który dorwał się do koryta. Zgadzam się w jednym – chwierutyzcja to w Polsce zjawisko powszechne.

 21. Marian – moim zdaniem widzisz tylko objawy głębszego kryzysu, który dotyka praktycznie wszystkie miasta podobnej wielkości w Polsce. Obwinianie o wszystko Chwieruta dysponującego (po opłaceniu funkcjonowania szkół, komunikacji, remontów dróg itd.) realnie kwotą rzędu paru „wolnych” milionów złotych rocznie, wynika z niezrozumienia tego, co się wokół nas dzieje. Przypuszczam, że oczekujesz prostej odpowiedzi „kto za to wszystko odpowiada”? Więc niniejszym informuję cię, że takiego prostego wyjaśnienia nie ma. Naprawdę myślisz, że wymiana Chwieruta na np. jakiegoś pisowca coś zmieni? Że oświęcimscy pisowcy posiadają cudowną receptę na rozwój miasta? Cóż, jakoś do tej pory się z nami nią nie podzielili. Chwierut może orłem nie jest, ale ich publicznie rzucane propozycje są po prostu piramidalnie głupie.
  W ostatnich trzech dekadach liczba ludności Polski spadła z prawie 40 milionów do realnie ok. 35. To wynik kryzysu demograficznego, wyjazdów za pracą na Zachód i ucieczki młodych do dużych metropolii: Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Poznania. Też wyprowadzania się ludzi z bloków do własnych nowo budowanych domów w peryferyjnych wsiach, co nie jest jeszcze takie złe. Co ma z tym Chwierut wspólnego? Czy rzeczywiście spodziewałbyś się, że urząd miasta ma stworzyć i prowadzić w Oświęcimiu knajpy i kluby, gdzie „można się zabawić”? Chwierut wspierał rozbudowę strefy ekonomicznej przy zakładach – w jakimś stopniu się to powiodło. Stara się udostępniać nowe tereny pod budownictwo mieszkaniowe. Buduje poprzez OTBS bloki na Starych Stawach. Coś to pewnie da w przyszłości. Ale cudów Marianie po prostu nie ma. Jeśli masz jakieś genialne pomysły – to słucham.

 22. @@
  To czym jest wykończenie Oświęcimia ? Chwierut wsadził Oświęcim na dekadę do zamrażarki. Zniszczył kulturę, edukację a przede wszystkim tkankę społeczną. Jedyne pytanie, na które pozostaje odpowiedzieć to czy Oświęcim to jeszcze sypialnia czy już cmentarz.

  Córka przyjeżdża ze studiów na ferie i pytam ją: do jakich knajp teraz się chodzi w Oświęcimiu ?
  A ona mi mówi – tato, do żadnych. W Oświęcimiu nie ma knajp ! Bo w Oświęcimiu nie ma młodych ludzi !
  Oświęcim nigdy nie był Amsterdamem ale do kurwy nędzy, jak ja wracałem na weekend ze studiów to zawsze się gdzieś wieczorem wychodziło. Bo było gdzie. I było z kim ! Dziadostwo, które teraz mamy nie jest to bynajmniej winą COVIDU czy kryzysu bo zjawisko ma już pewnie z dekadę (zbieżność dat przypadkowa). Po prostu w Oświęcimiu nie ma młodych ludzi, którzy ożywiają miasto bo nie mają tu czego szukać. Nawet do uczelni, która mogła by tu stanowić jakieś remedium miasto odwróciło się tyłkiem (czyżby była pisowska ?)

 23. Duży szacunek dla Pana, Panie „@”, popieram Pana w całej rozciągłości !!!

 24. Panie Psie – i tu się z Panem zgadzam, brakuje mi w Oświęcimiu głosu urzędu miasta, albo szerzej, radnych ze wspierającej prezydenta koalicji, głosu, który na bieżąco odnosiłby się do polemik w sieci. Pozostawianie bez odpowiedzi różnych grubiańskich połajanek pisowskich klakierów sprawia wrażenie, jakoby prezydent nie umiał zareagować albo co gorsza – miał coś na sumieniu, a oni mieli rację. Pies pisze o „udeckiej wyższości”, ja bym to nazwał „odrazą do wdawania się w młóckę na takim wytyczonym przez pis poziomie”. No przykro mi, z jednej strony rozumiem, ale takie są teraz realia. Udaje się jakoś w miarę rzeczowo odpowiadać na złośliwe zaczepki w interpelacjach radnych pisu, więc ten styl można przenieść choćby tu, do tego forum.
  Ale rzeczywiście, polemiki z hotinem bym sobie darował.

 25. @@
  „nieudolny”, „bierny”, „zmęczony” – ale to jest akurat prawda.

 26. Uwielbiam łzy klakierów prezydenta. Jakby prezydent miał jakiś ludzi na poziomie, to pod nazwiskiem by wchodzili w polemiki w imieniu prezydenta, nie musiałby nawet się tym zajmować. Póki co NIKT nie wchodzi z polemiką pod nazwiskiem, że np. nie potrzebny dworzec kolejowy, autobusowy, nowy ratusz, że jest syf na elewacjach i płotach. Czy jest szansa zobaczyć? Czy może stara, udecka wyższość, bo my wiemy lepiej i nam się należy? Czy może z pospólstwem nie rozmawiamy?

 27. Panie Adamaszek – od miesięcy radni pis arogancko, obelżywie i złośliwie komentują każde posunięcie Chwieruta. Wszystkie Ich „”interpelacje”, „listy otwarte” i „stanowiska” zasadzają się na podobnym schemacie: Chwierut powinien zrobić to a to, wydać z budżetu tyle a tyle pieniędzy, rzekomo oczywiście „dla dobra mieszkańców”, ale tego nie robi, ponieważ jest „nieudolny”, „bierny”, „zmęczony” itp. Język tych enuncjacji jest wyjątkowo ohydny.
  Jak w takiej atmosferze wyobraża Pan sobie głosowanie pozostałych radnych za czymkolwiek, co popiera pis? Gdzie z góry można się spodziewać, że znowu: wcale nie chodzi o merytorykę, tylko o proste dowalenie Chwierutowi?
  Nie wiem jaki jest ogólny stan najstarszych chodników w Oświęcimiu, kojarzę pewnie z kilkadziesiąt miejsc takich samych lub nawet gorszych. To że ktoś w radzie osiedla postanowił zawalczyć o swój kawałek chodnika to nic złego i być może Chwierut dla świętego spokoju w końcu przesunąłby jego remont na termin o rok czy dwa lata wcześniej. Ale teraz przypuszczam, że żaden niepisowski radny nie zagłosuje i podniesie za tym ręki.

 28. Równi i równiejsi. Znowu nie ma wyroku w sprawie wypadku Szydłowej. Sprawa ciągnie się już kilka lat. Gdy wypadek spowodował prezes lotniska postępowanie warunkowo umorzono i to bardzo szybko. No ale kierowca SC nie należał do PiS-u, więc nie mógł liczyć na taki akt łaski.

 29. O skali upadku tego miasta najlepiej świadczy fakt, że z wypiekami na twarzach dyskutujemy o ….chodnikach.

  Dziękujemy ci Januszu Chwierucie.

 30. Szanowni Mieszkancy , bardzo dziękuję tym którzy przeczytali i zrozumieli na czym polega ten wniosek a jest ich ponad 1000 ( sądząc po liczniku ) 🙂👍👍👍🙂 Natomiast tym którzy szukają drugiego dna , tworza rzeczywistość której nie ma ( ciotka ) oraz kreują jakąś teorie spiskową , pragnę zapewnić ze sprawa jest banalnie prosta !!!
  Po pierwsze : wniosek jest po prostu rozpoczęciem procedury ( czy chodnik będzie robiony jutro czy za rok lub 2 , czy władza wykonawcza rozszerzy remont )
  Po drugie : „postawa” radnych którzy , także działają w Radach Osiedli .
  Po trzecie to byl wniosek na wyraźną prośbę Mieszkańców
  Bedac Radnym wykonuje się sugestie i prośby miesziancow , to jest wręcz konieczne . Jak ktoś tego nie rozumie to szkoda strzępić sobie jezyk .
  Ja w każdym razie tak widzę swoja służbę wobec Mieszkańców.
  ….. proszę jeszcze raz przeczytać, ze zrozumieniem ten wniosek a myślę że łatwiej będzie oceniać prace Radnym jak reprezentantów Mieszkańców 🙂🙂🙂 Pozdrawiam wszystkich 👋👋👋

 31. @@
  W dalszym ciągu udajesz, że nie rozumiesz, o czym jest tekst, który usiłujesz komentować. To, co wymieniłeś to żadna zasługa, tylko realizowanie obowiązków, być może znalazłoby się miasto, które w tym samym czasie zrobiło więcej, lepiej i za mniejsze pieniądze. Podkreślam BYĆ MOŻE, bo szukać nie mam zamiaru. Być może znalazłoby się też miasto, w którym samochody zakładu usług komunalnych nie jeżdżą po chodnikach i nie parkują na nich (bo tak wygodniej)
  Wskazywany przez p.Adamaszka odcinek ulicy Pilata jest w wyjątkowo kiepskim stanie i widać to zarówno na zdjęciu, jak i na żywo.
  I na koniec jeszcze jedno – jeżeli ktoś uważa mieszkańców Oświęcimia za nierozgarniętych to nie jest to radny Adamaszek, tylko ty, tworząc swoje „komentarze”.

 32. to trzeba robić kompleksowo jak przed innymi blokami czyli jak zabiorą się za chodnik to trzeba zrobić i parking a może i media….
  już widzę jakby tam zrobili tylko ten chodnik – byłoby: a czemu parking nie wyremontowali, drzewa nie przycięte, stare ławki….

 33. czytający w zbożu – co czyni w takim razie ten jeden chodnik wyjątkowym? Dlaczego akurat ten ma być remontowany w pierwszej kolejności?
  W ostatnich dwóch – trzech latach miasto dość intensywnie odbudowywało sieć chodników etapami: zrobiono między innymi duże osiedle przy Szpitalnej, cały wielki kwartał w rejonie Tysiąclecia, Śniadeckiego, Budowlanych, niedawno Mieszka I z przyległościami, czyli tak w przybliżeniu połowę Osiedla Chemików. Mało?
  Jak widać na zdjęciu chodnik ten jest w przeciętnym stanie i jeszcze trochę spokojnie wytrzyma. Widzisz tam jakieś dziury, rozpadające się płyty, zagrażające bezpieczeństwu przechodniów? Czy może patrzymy na całkiem inne zdjęcie?

 34. @@
  jak mawiała pewna pani „Skup się, bo nie będę powtarzać dwa razy”
  w wypowiedzi radnego Adamaszka nie chodzi o to ile chodników wyremontować raczył PJCH, tylko o jeden konkretny chodnik! Kumasz? Nie wydaje mi się.

 35. „Ślepa lojalność wygrała w tym momencie z logiką” – dokładnie tak, panie radny. Trzeba być ślepym, aby nie zauważać ile chodników wyremontowano lub całkiem wymieniono na nowe w Oświęcimiu w ostatnich latach.
  Radny Adamaszek doskonale o tym wie, że przebudowa chodników w mieście posuwa się w dobrym tempie, według jakiejś gradacji potrzeb i planu: od najbardziej wymagających napraw i najbardziej uczęszczanych począwszy. Radny Adamaszek dobrze orientuje się w tym choćby z racji uczestnictwa w posiedzeniach rady miasta. Dlaczego więc usiłuje robić ludziom wodę z mózgów? Dlaczego rżnie głupa? Prawdopodobnie dlatego, że radny Adamaszek uważa mieszkańców Oświęcimia za osobników nierozgarniętych, którym można wcisnąć każdą ciemnotę.
  Jeszcze niedawno radni pis rechotliwie naigrywali się z Chwieruta, że „on to tylko potrafi kwiatki sadzić i chodniki remontować, he, he, he”.
  No właśnie. Adamaszek zapomniał?

 36. Widziałem dzisiaj trzy papierki na Smoluchowskiego. I gdzie Chwierut? Dlaczego dopuszcza do takiej skandalicznej sytuacji? Dlaczego ulica przed urzędem miasta jest sprzątana, a tam gdzie mieszkają zwykli ludzie – zwyczajny śmietnik? Na pewno na Chwieruta nie zagłosuję, tylko na radnego Adamszka.

 37. @??? Opowiadasz dokładnie to co robi KOD i jednocześnie piszesz, że to nie twoja bajka. Spadaj.

 38. @as KOD to nie moja bajka. Może Twoja. Mnie to dynda kto rządzi, byle nie szczuł ludzi na innych ludzi. Komuna też wylewał pomyje na innych. Teraz jak mnie ktoś poprosi o pomoc, najpierw zapytam o przynależność partyjną. Komuchom i postkomuchom z PiS-u nawet szklanki wody nie podam. Resztą nie tylko ja. Tyle osiągnęliście. Nienawiść rodzi nienawiść.

 39. Media podały, że PiS utworzył specjalną komórkę, która ma na celu zbieranie haków na Tuska. Czy w Oświęcimiu powstało coś takiego?

 40. Czy tam przypadkiem nie mieszka ciotka radnego Adamaszka? 🙂
  Bez przesady, jak pisał As – kilka płytek do wymiany.

 41. @miasto w mieście
  majątek SM Budowlanka? Pewnie dlatego przy drzwiach do klatki schodowej wisi tabliczka informująca o administratorze wspólnoty, którym jest EURODOM 🙂 🙂

 42. Prosty wniosek na przyszłość, nie wybierać tych radnych, którzy tylko chcą przypodobać się prezydentowi, a nie reprezentują mieszkańców.

 43. Mierni, ale do końca kadencji POzostaną PJCH wierni ! Platforma Oszustów.

 44. Chodnik stary, brzydki, ale nie widać by musiał być robiony już teraz. Czy to taka sama hucpa jak z podwyżkami?

 45. Tak właśnie wyglądają rządy PJCh i jego świty. Takich spraw w mieście jest o wiele więcej.

 46. To chyba majątek SM Budowlanka. Do kościoła można dołożyć do spółdzielni już nie

Send this to a friend