Informacje, Sport

PUBLICYSTYKA. Mini skate park na Starych Stawach?

Od jakiegoś czasu rankiem na pętli autobusowej na Starych Stawach można spotkać rampę do ćwiczeń dla skaterów. Po przyjeździe pierwszego autobusu jest usuwana co najmniej do wieczora.
 
Mała architektura jest dość dobrze rozbudowana na większości osiedli. Jej częścią są też urządzenia do wykonywania różnych ćwiczeń. W wielu miejscach zainstalowane różne trenażery – siłownie na zewnątrz, które mają uzupełniać możliwość ćwiczeń na boiskach. Cieszą się umiarkowanym powodzeniem. Sportowcy ich raczej unikają, bo nie pozwalają im na ćwiczenia z zadaniem odpowiednich obciążeń. Sporadycznie korzystają z możliwości ćwiczeń osoby postronne. Najczęściej zaś można spotkać na siłowniach małe dzieci, które używają te urządzenia jako rodzaj huśtawek. Ogólnie można powiedzieć, że zapotrzebowanie społeczne rozminęło się z modą sprzed kilku lat, by takie rzeczy montować.
Od kilku dziesięcioleci sporą popularnością cieszą się sporty typu jazda na deskorolce czy jazda na rolkach. Często można takie osoby  spotkać także na ulicach naszego miasta. Mają swoje miejsca, gdzie ćwiczą różne akrobacje. Kiedyś takim miejscem na przykład były okolice OCK. Wybudowano też kilka skateparków w naszym mieście i okolicy. Ale jak widać na poniższym zdjęciu, potrzeby są nadal całkiem spore. Kawałek deski i fragment pochyłej powierzchni może dać możliwości do uprawiania hobby. Warto więc w miarę potrzeby wymiany wyeksploatowanych urządzeń na nowe pomyśleć o przynajmniej częściowym wybudowaniu jakiś elementów do mini skate parku, aby adepci tych sportów nie musieli ćwiczyć na drogach publicznych. Szczególnie, że osiedle Stare Stawy od dłuższego czasu jest promowane jako osiedle młodych ludzi.
Źródło: https://oswiecimski-nieregularnik.blogspot.com/
Maciej Klima
Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. Jazda przed komputery i przed smartfony, dzieciaki. Zero rozrywek i przebywania na świeżym powietrzu!!!

  2. Jeśli chodzi o siłownie zewnętrzne, to same w sobie są super, dla amatorów sportu w różnym wieku. Problemem jest ich lokalizacja. Zazwyczaj są w odsłoniętym miejscu, a nawet jeśli na początku były zasłonięte drzewkami, to potem się je wycina, żeby wszystko było dobrze widać. Nie mam ochoty, żeby całe osiedle oglądało jak ćwiczę (i pewnie wiele osób ma ten sam problem). Fajnie zlokalizowana jest siłownia na plantach, bo tam przynajmniej wszystkie sąsiadki nie będą plotkować, że się odchudzam…

  3. Na Osiedlu Stare Stawy to PJCH jeszcze kolejnego Parku PO-koju czy PO-wców zapomniał zbudować,bo tu żadne wycieczki nie zawitają. Proste myślenie prawdziwego fana Tuskomatoła!

  4. Uprawiania hobby? Zapraszam do codziennego posłuchania wieczornych wrzasków tych „hobbystów”.Deski na ulicy i wieczorno nocne jazdy po ulicy kiedyś się źle skończą.

Send this to a friend