Informacje

PS5, nowa jakość gry

Poszukując licznych sposobów na domową rozrywkę, która da dużo frajdy i rozbawi wszystkich znajomych, dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w konsolę PlayStation 5 lub Microsoft Xbox One, które dzięki szerokim możliwościom, jakie posiadają, dadzą mnóstwo frajdy z dostępnych gier, które można rozgrywać solo, w duecie lub z paczką znajomych, ciekawie spędzając czas.

Obsługiwane gry cyfrowe różnią się między urządzeniami, dlatego warto wybrać, na którą z konsoli zdecydujemy się podczas zakupu ps4, nowszej generacji playstation 5, czy Xbox One.

 

  • PlayStation 5 – dlaczego warto kupić konsolę
  • Konsole PlayStation 5 – przenieś się w wirtualny świat VR
  • Kontroler PlayStation 5 – jakie wrażenia towarzyszą nam podczas rozgrywki w konsolę PlayStation
  • Xbox one

PlayStation 5 – dlaczego warto kupić konsolę

PlayStation 5, to konsola, na którą oczekiwano bardzo długo, a dostępne egzemplarze w dniu premiery wyprzedały się niczym ciepłe bułeczki, zostawiając sklepowe półki puste, a miłośników nowości technologicznych, którzy nie zdążyli złapać nowości, pozostawili w oczekiwaniu na pojawienie się większych ilości. Nowe możliwości, jakie daje PS 5, są udostępnione dzięki niestandardowej integracji systemów konsoli, i wykorzystaniu mocy procesora, jakim jest ultraszybki dysk SSD ze zintegrowanym We/Wy. Nowe opcje technologiczne pozwalają graczom na jeszcze lepszą jakość, którą daje ultraszybkie wczytywanie gier i obrazów.

Wyjątkowa szata graficzna daje niesamowite doznania, podczas odpalania nowych gier dostępnych na Sony PlayStation. Wciągnięcie graczy w wirtualny świat i poczucie rzeczywistych obrazów umożliwione jest przez zastosowanie symulacji ukazujących naturalne promienie świetlne, tworzące cienie i odbicia niczym realne obrazy osiągalne na wyciągnięcie ręki. Wykorzystanie tak rozbudowanej grafiki ukazującej obraz wyjęty niczym z realnego świata, najlepiej odzwierciedla swoje możliwości na telewizorach wykorzystujących nowoczesną technologię 4K.

Stosując nowoczesną technologię 4K, PlayStation 5 pozwala na rozgrywki w zachwycające gry, które płynnie zmieniają dynamiczne obrazy. Wykorzystanie HDR grając w ulubione gry daje możliwość cieszyć się niezwykle żywymi i intensywnymi kolorami, które dodatkowo podbijają jakość.

Twórcy gier, którzy tworzyli niepowtarzalne wersje najlepszych rozgrywek na PS4, udostępnione na płytach nie muszą się martwić. Konsola PlayStation 5 pozwala na uaktualnienie posiadanych gier w formie CD, przeformatowując je na wersje cyfrowe.

 

Konsole PlayStation 5 – przenieś się w wirtualny świat VR

VR, czyli wirtualna rzeczywistość, to niesamowite doznania podczas gier, gdzie technologia pozwala nam przeniesienie się w inny świat i odbycie wirtualnego spaceru po nowych i nieznanych krainach, odczuwając przestrzeń w bardzo realistyczny sposób. Zakres 360 stopni i wejście w interakcje z otoczeniem, wykorzystując możliwości procesora graficznego, pozwala na realistyczne efekty dotykowe, dźwiękowe i przede wszystkim wizualne. Technologia VR, w odróżnieniu od klasycznych gier, wyświetlanych na ekranach telewizora, komputera czy telefonu komórkowego pozwala na wejście wewnątrz świata gry i wykorzystując realistyczne cienie oraz kontroler bezprzewodowy, wczuć się w tytułową postać i zaistnieć w świecie gry.

Istotnymi produktami do prawidłowego podłączenia PlayStation 5 z PlayStation VR, jest zaopatrzenie się w PlayStation Camera do PS4 i adaptera PlayStation Camera.

 

Kontroler Playstation 5 – jakie wrażenia towarzysza nam podczas rozgrywki w konsolę PlayStation

Za pomocą kontrolera bezprzewodowego DualSense, możemy liczyć na dodatkowe efekty dotykowe, grając w ulubione i nowe gry. Wbudowane efekty w postaci wibracji załączanych podczas wydarzeń w wybranej grze, daje dodatkowe odczucia sensoryczne pobudzające zmysły i pozwalające lepiej wczuć się w prowadzoną rozgrywkę. W zależności od typu gry i działań w niej podjętych za pomocą przycisków w kontrolerze odczuwamy opór, który również powoduje, że czujemy się, jakbyśmy stali się postacią, która została przez nas wybrana lub stworzona.

Warto wspomnieć, że oparte w nową technologię gry budowane na możliwościach grania w pojedynkę lub ze znajomymi, poprzez wykorzystanie PlayStation network możemy łączyć się online z pozostałymi graczami, tocząc wyznaczoną rundę na odległość, można powiedzieć zdalnie bez konieczności spotykania się we wspólnym miejscu. Jedynym warunkiem jest posiadanie przez wszystkich graczy konsoli z aktualną wersją gry. Kolejnym istotnym aspektem podczas wspólnych zmagań poprzez wykorzystaną technologię  grach na PS5, możliwe jest sterowanie postaciami za pomocą smartfona, który w łatwy sposób można zintegrować z telewizorem za pomocą sieci Wi-Fi i konsoli. W takim przypadku nie ma konieczności posiadania kilku kontrolerów, gdy gramy w większym gronie, wspólnie siedząc na kanapie.

Xbox one

Specyfikacja obu konsoli jest zbliżona i ich walka o pozycje lidera na rynku toczy się od lat. Aby wybrać odpowiednią konsolę, dopasowaną do naszych potrzeb oraz preferencji, najlepiej w pierwszej kolejności dobrać gry, jakie nas interesują, ponieważ obie konsole proponują odmienne zestawy z różnych dziedzin i tematyki.

art. partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend