Informacje

Praca w opiece w Niemczech dla par

Opiekunki i opiekunowie osób starszych w Niemczech wyjeżdżają zwykle do pracy w pojedynkę. Zdarza się jednak, że z różnych powodów zabierają ze sobą znajomego, małżonka lub partnera. Czy w takim przypadku łatwo znaleźć pracę? Jak wygląda pełnienie obowiązków w duecie i czy w ogóle warto decydować się na takie rozwiązanie?

Opieka w Niemczech: praca tylko dla zgodnych duetów

Jeżeli bierzesz pod uwagę pracę w niemieckiej opiece z żoną, mężem, koleżanką lub rodzeństwem, warto przemyśleć kilka rzeczy. Po pierwsze zastanów się, czy potraficie się dogadać i czy dobrze się Wam współpracuje. Opieka osób starszych Niemcy to odpowiedzialne zadanie, podczas którego nieraz trzeba podejmować szybkie decyzje. Ostatnie, czego Wam wtedy trzeba, to różnica zdań na dany temat. Znaczenie ma też Wasza znajomość języka niemieckiego. Jeśli jedno z Was włada nim lepiej od drugiego, a ponadto ma większe doświadczenie w opiece – punkt dla Was. Będziecie się doskonale uzupełniać.

Małżeństwa i pary często podejmują decyzję o wspólnym wyjeździe, gdyż obawiają się rozłąki. To zrozumiałe, ale tu też warunkiem jest „granie w jednej drużynie”. W ten sposób dacie sobie radę z obowiązkami.

Jak wygląda praca w opiece dla dwojga?

Wiecie już, że praca dla dwóch osób w opiece to rozwiązanie dla Was. Zanim jednak wyszukacie ofertę, dobrze jest uświadomić sobie kilka ważnych kwestii. Rodziny, które poszukują dwojga opiekunów na raz, oczekują więcej. Być może podopieczny jest ciężko chory albo będzie dwoje seniorów do opieki (na przykład małżeństwo albo rodzeństwo). A to wiąże się z dużym zaangażowaniem opiekunów i nierzadko całodobową dostępnością. Często kluczowym wymaganiem jest bardzo dobra znajomość języka niemieckiego i duże doświadczenie u obojga opiekunów. Nie zniechęcajmy się jednak – także kiedy jedno z nas ma niższe kwalifikacje, możemy spokojnie znaleźć zatrudnienie.

Znalezienie pracy dla par w opiece nie jest proste

Wbrew pozorom wyszukanie pracy w opiece osób starszych w Niemczech dla dwojga nie jest najłatwiejsze. Oferty nie pojawiają się zbyt często, a znalezienie tych dobrych może przysporzyć problemów. Dlaczego? Z prostego powodu – dużo niemieckich rodzin zamieszcza ogłoszenia na forach internetowych i w mediach społecznościowych. A tam nie da się sprawdzić, czy dana oferta dla dwóch osób jest uczciwa i legalna. Dlatego najlepiej korzystać z pomocy firm opiekuńczych. Unikniesz ryzyka i będziesz mieć pewność, że oboje dostaniecie swoje pieniądze. Zgłoś się więc do dobrej agencji – w Veritas czekają na Ciebie!

Oferty pracy dla opiekunek w Niemczech znajdziesz tutaj: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

art. partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend