Informacje

POWIAT. Zrekonstruowano twarz mężczyzny

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji od półtora roku prowadzą czynności mające na celu ustalenie personaliów mężczyzny, którego zwłoki zostały wyłowione w dniu 29 czerwca  2018 roku z rzeki Wisły w rejonie Dworów.  Zwłoki w chwili ujawnienia znajdowały się w znacznym stadium rozkładu.

O przeprowadzenie specjalistycznych badań oraz określenia wieku i wyglądu mężczyzny policjanci zwrócili do Instytutu  Ekspertyz Sądowych w Krakowie. Z przeprowadzonych badań przez specjalistów instytutu  wynika, że denat był w wieku  ok. 47 lat /tolerancja +/- 10 lat/. Był wzrostu ok. 181-185 cm /tolerancja +/- 7 cm/.  Miał wysokie czoło, oczy wpadnięte, duże, brwi krzaczaste, szerokie, łukowate, nos duży, wąski, uszy średnie, odstające, wargi cienkie.  W Krakowskim Instytucie na podstawie czaszki denata specjaliści dokonali również rekonstrukcji przybliżonego wyglądu jego twarzy.

W związku z powyższym wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, proszone są o kontakt z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pod numer telefonu 33 8475 242,  33 8475 280 lub najbliższą jednostką Policji.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Chyba ktoś podobny mieszkał w rejonie ulic Słowackiego i Olszewskiego, ale nie jestem pewna

Send this to a friend