Informacje

POWIAT. Zarząd powiatu przekazał już 180 tys. zł na zakup środków ochrony i sprzętu

Z myślą o lekarzach i personelu Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu już przeszło dwa tygodnie temu Zarząd Powiatu w Oświęcimiu wydatkował 180 tys. zł. Fundusze zostały wykorzystane przez placówkę na zakup środków ochrony osobistej oraz respiratorów.

Władze Powiatu Oświęcimskiego na bieżąco monitorują sytuację w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusem. Oczkiem w głowie starosty Marcina Niedzieli i wicestarosty Pawła Kobielusza jest Szpital Powiatowy w Oświęcimiu, jego personel i pacjenci.

Podejmując decyzję o przeznaczeniu wspomnianej kwoty dla placówki przy ul. Wysokie Brzegi, powiatowi decydenci kierowali się bezpieczeństwem osób pracujących w szpitalu i troską o pacjentów.

W ślad za decyzją Zarządu Powiatu o wsparciu finansowym powiatowej lecznicy idą obecnie samorządy gminne.

Fot. WR / powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

 1. prosimy o podanie konta na które można wpłacać datki na pomoc naszemu szpitalowi

 2. Moja mama choruje na choróbsko, które wymaga zażywania stałego zestawu leków (nadciśnienie, cukrzyca). Do tej pory, żeby nie wystawać po kolejkach do lekarza można było pójść z karteczką do rejestracji w przychodni dostać po paru dniach receptę.
  Chcąc zachować się odpowiedzialnie wysłałem mail i usiłowałem się dodzwonić – bez skutku.
  Co w takiej sytuacji powinienem zrobić? Za tydzień zapas leków nam się skończy.

 3. Lekarzom wciąż brakuje środków ochrony. Dyrekcja się zabarykadowała i chyba ma to gdzieś. Tylko minister zawsze ma ze sobą kombinezon i maseczkę. Takiemu to dobrze, dzień „pracy” i kwarantanna.

 4. Czy są tu Radni PiS?
  Większość radnych z Sandomierza podjęła decyzje o przekazaniu diet dla miejscowego szpitala. Oczywiście jak zwykle wyłamali się radni PiS, którzy stwierdzili, ze sami będą pomagać. Nie powiedzieli tylko jak. Można to sprawdzić na stronie sandomierskiej telewizji.

 5. Hotin szpitale działają dzięki ludziom, którzy robią co mogą aby to wszystko funkcjonowało. Nawet zwykli obywatele dodaj cegiełki. Dzięki PiS-owi są zamykane. Sprawdź a potem pisz.Już barani pęcherzu napisałem, ze to twój Neron jest komuchem i jego przy… Ty też wyznajesz tą ideologie, tylko inaczej to nazywasz. Niebawem Konfederacja was wy… na zbity pysk.

 6. Dlaczego cholera jasna wyposażenie szpitala w najprostsze środki ochrony ma się opierać na zrzutkach obywateli i samorządów? Od czego rząd, minister zdrowia i nfz? Potrafią się tylko kłócić o wybory, władzę i pieniądze. A obywatele – radźcie sobie sami.

 7. Z dnia na dzień będzie coraz gorzej————— politycy trzeba to rozwiązać !!!jak najszybciej…….fala jest już u nas w Polsce.

 8. Hotin ty kacapie ja nie mam nic wspólnego Korwinem tak jak ty. Nie rozśmieszaj mnie z tym NFZ-etem. Jakie pieniądze? Chyba dla Rydzyka i na nagrody dla ministrów oraz prezesów spółek. Ogarnij się.

 9. Pewnie radni PiS napisali pismo. Ciekaw jestem czy rząd też coś dorzuci?

Send this to a friend