Wideo

POWIAT. Wzmożone wstrząsy w powiecie oświęcimskim. „Jest wielki strach” [WIDEO]

Wielki strach panuje wśród mieszkańców Chełmka z powodu wzmożonych wstrząsów, które nawet kilka razy dziennie występują w północnej części powiatu oświęcimskiego. Jest to skutek prac prowadzonych przez Kopalnię Piast-Ziemowit w Bieruniu na Śląsku. Władze kopalni poinformowały, że liczba i siła wstrząsów w najbliższych miesiącach powinna się zmniejszyć.

Choć wstrząsy kopalniane w Chełmku nie są nowością, to ich nasilenie w ostatnim czasie nadal budzi niepokój, mówią Wanda i Andrzej Wesetcy.

Domy trzęsą się nawet kilka razy w ciągu doby. Na domach mieszkańców zachodniej części Chełmka można dostrzec co najmniej kilka pęknięć.

Kliknij, aby obejrzeć materiał wideo przygotowany przez TVP3 Kraków

Wstrząsy w północnej części powiatu oświęcimskiego są skutkiem prac prowadzonych przez Kopalnię Piast-Ziemowit w oddalonym o 14 kilometrów Bieruniu na Śląsku. Potwierdzili to władze kopalni w piśmie do burmistrza Chełmka:

„Wstrząsy odczuwalne przez mieszkańców miasta Chełmek w ostatnim okresie związane są z eksploatacją górniczą KWK Piast-Ziemowit w rejonie oddalonym około 2 km od zachodniej granicy administracyjnej gminy Chełmek”.

Według zapewnień dyrektora, liczba i siła wstrząsów w najbliższych miesiącach powinna ulec zmniejszeniu.

Centrum Zarządzania Kryzysowego Powiatu Oświęcimskiego chce na bieżąco informować mieszkańców o wstrząsach. Robi to m.in. Starostwo Chrzanowskie, gdzie wstrząsy wywołuje Kopalnia Janina w Libiążu.

W zeszłym roku mieszkańcy protestowali przeciwko wstrząsom i ich skutkom w gminie Libiąż.

Źródło:

TVP3 Kraków
Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Czy to ten sam powiat gdzie nie tak dawno Prawo i Sprawiedliwość wraz z prezesem Obajtkiem chciało dla najbogatszego Polaka zbudować reaktory jądrowe? Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Send this to a friend