Informacje, Wideo

POWIAT. Współpraca samorządów dla dobra uczniów ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z podpisania umowy Powiatu Oświęcimskiego z Województwem Małopolskim na dofinansowanie III etapu przebudowy i rozbudowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu.

Przypomnijmy, że 2 czerwca w auli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu włodarze Powiatu Oświęcimskiego i Województwa Małopolskiego podpisali umowę, na mocy której samorząd wojewódzki wsparł Powiat w br. kwotą 4 mln zł na rozbudowę placówki przy ul. Obozowej w Oświęcimiu (III etap). Dokument sygnowali starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński i marszałek Małopolski Witold Kozłowski.

Pod stosowną umową podpisali się także wicestarosta Paweł Kobieluszczłonkini zarządu województwa małopolskiego Iwona Gibas i członkini zarządu powiatu Teresa Jankowska.

W ramach III etapu prac częściowo rozebrany zostanie istniejący budynek szkoły podstawowej oraz rozbudowany o nowe skrzydło. Nowo powstała część zachodnia pomieści salę gimnastyczną z zapleczem oraz boisko wielofunkcyjne zewnętrzne o nawierzchni syntetycznej.

ART. ZLECONY

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend