Biznes, Informacje

POWIAT. Wizyta marszałka w Małopolsce Zachodniej

Marszałek Małopolski Witold Kozłowski podczas wizyty w Oświęcimiu spotkał się z przedstawicielami władz samorządowych. W dzisiejszych rozmowach wzięli udział starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas, wójt Przeciszowa Tomasz Kosowski oraz wójt Polanki Wielkiej Grzegorz Gałgan. Marszałek udał się następnie do Zatora, gdzie spotkał się z burmistrzem Mariuszem Makuchem i wizytował realizowane inwestycje.

Spotkania z udziałem marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego w terenowych agendach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie mają charakter cykliczny. Uczestniczą w nich mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz samorządowcy. 15 grudnia w oświęcimskiej agendzie UMWM z marszałkiem Małopolski spotkali się: wójt gminy Przeciszów Tomasz Kosowski, starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas wraz z sekretarz powiatu Beatą Geisler oraz wójt gminy Polanka Wielka Grzegorz Gałgan.

Dziękuję samorządowcom z powiatów oświęcimskiego i wadowickiego za dzisiejsze spotkania. Samorząd Województwa Małopolskiego jest partnerem lokalnych samorządów w wielu wspólnych przedsięwzięciach i inwestycjach. Chcemy, jako zarząd województwa, aby Małopolska rozwijała się równomiernie, by wszyscy mieszkańcy naszego regionu mogli korzystać z optymalnych rozwiązań i nowoczesnej infrastruktury. Rozmowy z przedstawicielami samorządu i lokalnych społeczności służą pogłębianiu współpracy i doprecyzowaniu kolejnych wspólnych celów i zadań

– mówi Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

Z Oświęcimia marszałek Małopolski udał się do Zatora, gdzie spotkał się z przedstawicielami władz miasta. Marszałek wizytował również inwestycje realizowane aktualnie przez zatorski samorząd. Marszałek odwiedził także słynny Rodzinny Park Rozrywki Energylandia.

Zator jest znakomitym przykładem gminy, która przeszła w minionych latach spektakularną metamorfozę. To dowód na to, jak dzięki odważnej strategii i konsekwentnej pracy spełniają się marzenia. Podczas spotkania z burmistrzem Zatora Mariuszem Makuchem rozmawialiśmy o kolejnych wyzwaniach stojących przed gminą Zator w najbliższych latach, a także kluczowych inwestycjach realizowanych obecnie przez Zator z funduszy Unii Europejskiej. Dziękuję również panu Markowi Goczałowi, właścicielowi Energylandii, za ciekawe spotkanie i osobiste zaprezentowanie parku rozrywki. Jest to absolutnie bajkowa przestrzeń, jedna z turystycznych pereł Małopolski

– dodaje Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

UMWM

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

  1. No i jak tam? Napiszesz pan coś o lipie? Nie? Boisz się? Ja się nie dziwię.

  2. Wójtowie Polanki i Przeciszowa to chyba członkowie PSL a Makuch oficjalnie nie przyznaje się do członkostwa w PiS . Kozłowski przytula tych trzech do przewodniej siły narodu metodą marchewki .

  3. W ten sposób K. okazał też pogardę oświęcimskim radnym pis: cieniasy nie potrafili wygrać wyborów, więc są dla partyjnych bonzów w Krakowie – bezużyteczni.

  4. Widocznie marszałek obawiał się, że samorządowcy z opozycji nie zechcą wystarczająco energicznie wycałować jego marszałkowych pośladków. A sołtysi Zatora, Przeciszowa i Polanki nie mieli oporów?

  5. Po pierwsze należy zapytać czy Pan Chwierut zaprasza gdzieś marszałka? Po drugie najprawdopodobniej spotkania z marszałkiem maja charakter cykliczny wiec pan Chwierut może się umówić? Po trzecie trzeba zapytać czy pan Chwierut i pan Skrzypinski są chętni na spotkanie z marszałkiem?

  6. Po trzecie to takie spotkania nic nie wnoszą, no może poza tym że Marszałek i jego lwica z Brzeszcze już zaczęli kampanie wyborcze.

  7. Po drugie lub po pierwsze to rozpoczynając takie spotkania wypadałoby zaprosić na początku gospodarza miasta i samorządu na terenie którego jest agenda…ale czego możemy się spodziewać bo Pisie. Na pewno nie kultury i podstawowych zasad grzeczności i przyzwoitości….

  8. Zator jest doskonałym przykładem ale rozdawania pieniędzy wg pisowskiego klucza. Do tego Brzeszcze i jest COMBO.

Send this to a friend