Informacje

POWIAT. W plebiscycie wójt Gałgan otrzymał 91% poparcia, burmistrz Saternus tylko 67% poparcia

Od lewej: Andrzej Saternus, Grzegorz Gałgan, Marek Jasiński

W powiecie oświęcimski w Gminie Chełmek, Osiek i Polanka Wielka zamiast tradycyjnych wyborów, odbył się plebiscyt poparcia jednego kandydata.

Największym wotum zaufania wśród wyborców cieszy się wójt Polanki Wielkiej Grzegorz Gałgan, który otrzymał 1777 głosów uzyskując tym samym 91,46% wyborczego poparcia.

Na drugim miejscu uplasował się wójt Osieka Marek Jasiński, na którego mieszkańcy gminy oddali 2195 głosów czyli 78% wyborczego poparcia.

Na trzecim miejscu uplasował się Andrzej Saternus z gminy Chełmek, który uzyskał 3069 głosów, co przełożyło się na 67,84% poparcia.

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Masz rację. Bo gdyby pis zawarł koalicję z Hołownią/psl-em i gdyby do wyborów poszli sami emeryci 80+, wtedy rzeczywiście Chwierut mógłby przegrać. Co za pech.

  2. Zapominasz że było 4 kandydatów… Połowa to 6820. W najlepszym razie 320 głosów (przekonanie na oddanie innego głosu), w najgorszym 640… To nawet nie jest jedną komisja.

  3. No widzisz. Tylko dziwne są te twoje obliczenia: Chwierut dostał prawie dwa razy tyle głosów co Przewoźnik.

  4. Wychodzi na to, że każdy platformerski wójt czy burmistrz był do ruszenia. Chwierut nieco ponad 300 głosów ponad 50%, smolarkowi tyle samo brakło do katastrofy, a Saternus prawie przegrał zabawę w tak i nie. Coś słabe te partyjki i komiteciki. Fundują nam 5 lat marazmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Send this to a friend