Informacje

POWIAT. Utrudnienia na ul. Głównej w Osieku

W najbliższy poniedziałek, 18 października rozpoczną się roboty przygotowawcze na drodze powiatowej ul. Główna w Osieku. Dzień później, tj. 19 października (o godz. 7) zostanie zamknięty odcinek tego powiatowego traktu. Będzie zamknięty do  29 października (piątek). W tym czasie kierowcy będą musieli korzystać z wprowadzonych objazdów (mapka).
Przypomnijmy, że 7 października br. podpisano w starostwie umowę na przebudowę blisko kilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 1758K ul. Główna w Osieku. Dokument sygnowali wicestarosta Paweł Kobielusz i członek zarządu powiatu Jerzy Mieszczak oraz Franciszek Fryc ze strony wykonawcy inwestycji, firmy DROG-BUD ze Spytkowic.
Przebudowa powiatowego traktu obejmie odcinek w km 8+850 – 9+780” – od skrzyżowania z ul. Ogrodową (km 8+850) do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 949.
Zakres robót budowlanych obejmuje m.in.: wymianę istniejących wpustów płaskich przykrawężnikowych (wpusty klasyczne) na nowe wpusty krawężnikowo-jezdniowe, remont istniejącego przepustu drogowego zlokalizowanego w km 9+435 drogi powiatowej nr 1758K, odtworzenie istniejących nawierzchni chodnika, pobocza i jezdni (w zakresie jednego pasa ruchu) po wymianie wpustów i remoncie przepustu.
Przebudowa traktu potrwa 3 miesiące. Pochłonie niespełna 700 tys. zł. Jest finansowana po połowie z budżetu Powiatu Oświęcimskiego i Gminy Osiek.
powiat oświęcimski
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend