Informacje

POWIAT. Troje dzieci wbiegło przed samochód

W czwartek 21 października 2021 o godzinie 13.10 służby ratunkowe interweniowały w związku z wypadkiem drogowym do którego doszło w Zaborzu na ulicy Grojeckiej.
Jak wstępnie ustalili policjanci 64 – letnia mieszkanka Katowic, kierując samochodem marki KIA potrąciła troje dzieci w  tym: dwie 8 – letnie dziewczynki oraz 7 – letniego chłopca. Małoletni zza autobusu wbiegli na przejście dla pieszych wprost przed nadjeżdżający pojazd.

Dzieci  w stanie przytomnym zostały przewiezione przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Po szczegółowych badaniach lekarskich okazało się, że oprócz ogólnych potłuczeń jedna z 8-latek, doznała urazu głowy, druga złamania obojczyka, natomiast chłopczyk doznał wstrząśnienia mózgu. Małoletni pozostali na leczeniu w szpitalu.

W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.

Apelujemy do kierowców o koncentrację i  uwagę przed przejściami dla pieszych,  szczególnie tymi które znajdują się w rejonach szkół, a także  w rejonach  przystanków autobusowych.

Przypominamy również, że najważniejszą rolę do wypełnienia w edukacji dziecka mają rodzice. Dbając o bezpieczeństwo dziecka, które staje się samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego, rodzice powinni omówić z nim jak ważne jest przestrzeganie przepisów,  następnie należy dziecku pokazać najbezpieczniejszą trasę do szkoły i sposób jej pokonania, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zachowanie się przed przejściem dla pieszych oraz podczas przechodzenia przez przejście. Ponadto, aby zwiększyć bezpieczeństwo małego pieszego rodzic powinien jego ubranie i plecak wyposażyć w elementy odblaskowe.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Jeżeli to jest zdjęcie z miejsca zdarzenia, to gratuluję projektantom, którzy zaprojektowali przystanek bezpośrednio za przejściem. Inna sprawa, że kierowca widząc przejście i przystanek przystanek winien bardzo mocno zwolnić. Z doświadczenia wiem, że zawsze się trafi pieszy, który wylezie z za autobusu. Tym bardziej, gdy ma zaraz przejście.

Send this to a friend