Informacje

POWIAT. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg również dla powiatu oświęcimskiego

Dziesiątki kilometrów gruntownie zmodernizowanych dróg, nowe chodniki, oświetlone przejścia dla pieszych, a przede wszystkim znaczna poprawa bezpieczeństwa – to efekt decyzji Premiera Mateusza Morawieckiego, który zatwierdził właśnie listę zadań finansowanych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Samorządy z Małopolski otrzymały ogromny „zastrzyk gotówki” z pieniędzy rządowych. Małopolskie drogi w najbliższym czasie staną się wielkimi placami budowy.

Łączna kwota dofinansowania, która trafi do małopolskich powiatów i gmin tylko w 2021 roku na realizację 274 zadań wynosić będzie 287 351 281,34 zł. Środki zostaną przeznaczone na 229 nowych zadań drogowych w całym regionie. W tym roku kontynuowanych będzie także 45 projektów wieloletnich, które otrzymały dofinansowanie w ramach naborów przeprowadzonych w latach ubiegłych.

– Dziękuję Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za kolejne tak znaczące wsparcie przeznaczone dla samorządów z Małopolski. Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kierowcy i piesi będą mogli czuć się bezpieczniej. Dofinansowanie inwestycji w naszym regionie to również pobudzenie aktywności gospodarczej przedsiębiorców i efektywna walka z potencjalnymi skutkami spowolnienia gospodarczego wywołanymi epidemią. Unowocześniając małopolski system sieci dróg, przyczyniamy się do poprawy poziomu życia mieszkańców naszego województwa. W ten sposób rząd Prawa i Sprawiedliwości realizuje zasadę zrównoważonego rozwoju – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Dofinansowanie w ramach ogłoszonych wyników dotyczy inwestycji realizowanych przez samorządy powiatowe i gminne z naszego regionu w cyklu jednorocznym lub wieloletnim. Zadania zgłoszone przez jednostki samorządu terytorialnego dotyczą budowy nowych dróg, ale i przebudowy lub modernizacji już istniejących ciągów komunikacyjnych.

Jedną z ważniejszych inwestycji, wyczekiwanej przez mieszkańców powiatu tarnowskiego, której realizacja rozpocznie się w 2021 roku, będzie przebudowa mostu w Ostrowie. Wsparcie tylko tej inwestycji to blisko 28 mln zł, co stanowi 80 procent wartości projektu. W tym roku na realizację tego zadania trafi niemal 12 milionów złotych.

– Doskonałe informacje płyną do całej Małopolski, ale także i powiatu tarnowskiego. Dzięki decyzji premiera Mateusza Morawieckiego, inwestycja polegająca na kompleksowym remoncie mostu w miejscowości Ostrów zostanie dofinansowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – podkreśla wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Duży zastrzyk gotówki popłynie także na ziemię limanowską. – Dwa zadania zgłoszone przez powiat limanowski otrzymały dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 20 mln zł. Gdyby nie rządowe środki, samorządu nie stać byłoby na realizację tych ambitnych zadań – podkreśla wicewojewoda Józef Leśniak.

Dofinansowanie w 2021 roku na zadania realizowane przez małopolskie samorządy:

 • kontynuowane zadania wieloletnie – 45 zadań na kwotę 58 009 370,36 zł,
 • nowe zadania jednoroczne – 167 zadań na kwotę 139 037 203,86 zł,
 • nowe zadania wieloletnie – 62 zadania na kwotę 90 304 707,12 zł.

W ramach rozstrzygnięć Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej Funduszu Dróg Samorządowych) w latach 2019 – 2024 do Małopolski trafi 539 989 101,34 zł na realizację zadań drogowych, wskazanych przez samorządy gminne i powiatowe, w tym na:

 • kontynuowane zadania wieloletnie – 134 515 444,36 zł,
 • nowe zadania jednoroczne i wieloletnie – 405 473 656,98 zł.

Zadania powiatowe – lista podstawowa

Zadania powiatowe – lista rezerwowa

Zadania gminne – lista podstawowa

Zadania gminne – lista rezerwowa

 

Źródło: MUW.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

 1. Jak to dobrze, że mamy takich pisowców, którzy nam dają. Bo gdyby ich nie było, to kto by nam dał? Jacy oni są mili, że ze swoich własnych ciężko zarobionych pieniędzy nam dają. Żenująca propaganda? Eee tam.

 2. Co to jest za portal? Co to za dziennikarze? co to jest za informacja? Co ma wspólnego twarz posła z tymi pieniędzmi? jak można tak nisko upaść!!!! Blisko TVP!!! jeszcze paski wprowadźcie

 3. Jeszcze jedno Ty hotin mam wrażenie że im tak bardzo wierzysz że zapewne wakacje zaplanowałeś w następujący sposób : ze swojego mieszkania + pojedziesz jednym z miliona samochodów elektrycznych na centralny port komunikacyjny żeby za pośrednictwem Kuchciński Airlines polecieć na San Escobar. Wyznawco pissu.

 4. To jeszcze napisz który Michnik i co on ma wspólnego z jakąś władzą a Polsce a potem proszę o wypowiedź na temat pana Andrzeja Kryże.

 5. Jest tylko jedna mała różnica między nimi. Opozycjonistów przesłuchiwał tylko Piotrowicz.

 6. Anonimie hotin to ktoś, kto podcina gałąź na której siedzi. Co gorsza wierzy w różne banialuki, które mu podsuwają mocodawcy. Oby tylko nie obudził się z ręką w nocniku.

 7. Znowu hotin katolik daje pokaz szacunku do bliźniego. Na dodatek ma sklerozę. Zapomniał, że sam trzyma z komuchami z PiS-u (tow. sekretarz Piotrowicz i spółka). O żonie Wolfganga już nie wspomnę. Co do kasy, to właśnie rolnicy maja zapłacić za byłego senatora PiS-u po 50 tys. złotych.

Send this to a friend