Informacje

POWIAT. Relikwie bł. Rodziny Ulmów w Oświęcimiu

Kolejny etap peregrynacji relikwii bł. Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci w diecezji to Oświęcim – parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego. Uroczyście powitał relikwie na progach świątyni proboszcz ks. Mariusz Kiszczak z księżmi. Po krótkiej prezentacji historii wyniesionej na ołtarze Rodziny z Markowej sprawowane było nabożeństwo różańcowe, podczas którego zachęcano, by przykład Ulmów był inspiracją dla wszystkich chrześcijańskich rodzin pragnących wypełniać Bożą wolę i otwierać się na każde życie. Po Różańcu nastąpił akt oddania rodzin przez orędownictwo bł. Rodziny Ulmów.

Sprawowana była Msza św. z udziałem kapłanów z innych oświęcimskich parafii. Podczas liturgii modlono się za rodziny o życie według ośmiu błogosławieństw. Modlili się przedstawiciele rodzin Domowego Kościoła, dzieci, rodzice i dziadkowie. Po Eucharystii był czas na indywidualne uczenie relikwii.

Wzywano m.in.:

Błogosławiony bądź Boże, który ofiarowałeś im łaskę samarytańskiego współczucia. Daj łaskę pocieszenia rodzinom doświadczającym jakiegokolwiek strapienia.

Błogosławiony bądź Boże, który dałeś Rodzinie Ulmów wieść życie ciche. Ustrzeż rodziny od pragnienia ziemskiej chwały.

Błogosławiony bądź Boże, który sprawiłeś, że Błogosławieni Męczennicy tęsknili za sprawiedliwością. Niech nasze rodziny ufnie przyjmują Twoją wolę i dają świadectwo wiary.

Błogosławiony bądź Boże, który nauczyłeś ich miłości miłosiernej. Prosimy, aby rodziny miłosierdzia doświadczały i miłosierdzie czyniły.

Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego relikwie nawiedziły klasztor karmelitanek bosych w Oświęcimiu. Za klauzurą w Karmelu pozostaną do wtorku, 10 października.

Relikwiarz bł. Rodziny przygotowała archidiecezja przemyska. Towarzyszy mu obraz przedstawiający Józefa i Wiktorię Ulmów z dziećmi. Za przebieg i plan wydarzenia odpowiada w diecezji bielsko-żywieckiej wydział duszpasterstwa rodzin.

Źródło: diecezja.bielsko.pl

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend