Informacje

OŚWIĘCIM. Trzęsienie ziemi na Słowacji o sile od 5 do 5,5 stopnia w skali Richtera

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie od ok. godz. 20.45 odbierało informacje od Centrum Powiadamiania Ratunkowego i innych służb o odczuwalnych wstrząsach sejsmicznych na terenie południowej Małopolski. Doniesienia dotyczyły rejonu Krakowa, okolic Nowego Sącza i Tarnowa.

PSP nie odnotowało szkód w infrastrukturze. Zgłoszenia dyżurni WCZK potwierdzili w Zakładzie Sejsmologii Instytutu Geofizyki PAN w Warszawie. Ustalono, że wstrząsy miały miejsce na terenie Słowacji, blisko granicy RP i miały siłę od 5 do 5,5 stopnia w skali Richtera.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita jest w kontakcie z komendantem wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej.

Wojewoda Kmita polecił PSP, aby w odpowiedzi na każde zgłoszenie na miejsce udawał się zastęp Straży Pożarnej celem oceny ewentualnego ryzyka.

Na tę chwilę nie ma strat. W ocenie PSP aktualnie nie stwierdzono także zagrożenia.

Sytuacja jest monitorowana. Wojewoda Łukasz Kmita polecił Centrum Zarządzania Kryzysowego kontakt z Urzędem Górniczym, a także z Polską Spółką Gazowniczą pod kątem ewentualnych uszkodzeń instalacji gazowych i pozostawania w pełnej gotowości. Na tę chwilę nie mamy informacji o skutkach i stratach w tym zakresie.

Zestawienie interwencji PSP (głównie wysokie budynki, np. 10-piętrowe): m.in. Kraków osiedle Złotej Jesieni, ul. Heleny, osiedle

  • Na Lotnisku, ul. Konrada Wallenroda
  • Tarnów ul. Parkowa
  • Nowy Sącz ul. Nawojowska, Batalionów Chłopskich
  • Muszyna ul. Ogrodowa

MUW

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend