Informacje

POWIAT. Przebieg obwodnicy Miasta Brzeszcze (MAPA)

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w Gminie Brzeszcze powstanie obwodnica miasta. Zobacz jej przebieg.

Dzięki rządowemu wsparciu w Małopolsce powstaną kolejne obwodnice. Premier Mateusz Morawiecki przyznał ponad 4,5 mld zł dofinansowania na 51 obwodnic w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Do Małopolski trafi 110 mln zł na budowę obwodnicy Zielonek w ciągu drogi wojewódzkiej 794, obwodnicy Szczurowej i Brzeszcz.

Inwestorem jest Województwo Małopolskie – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. W czerwcu 2018 roku Województwo Małopolskie zawarło umowę z Gminą Brzeszcze w celu przygotowania zadania inwestycyjnego p.n. „Opracowanie wielowariantowej koncepcji budowy obwodnicy Brzeszcz wraz pozyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach”. Zadanie obejmuje opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego oraz opracowanie wielowariantowej koncepcji budowy obwodnicy wraz z pozyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Całkowita wartość tego zadania to 313. 000,00 zł. Gmina Brzeszcze partycypuje w 25% kosztów zadania. Obecnie trwa procedura uzyskiwania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych, termin realizacji planowany jest na 2022 rok. Informuje Radosław Szot Burmistrz Brzeszcz.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. Jak się cieszę, że pisowcy niebawem będą na tym samym poziomie materialnym co „hołota i zdradzieckie mordy”. Możecie już polerować miski na ryż.

  2. Oczywiście Brzeszcze mają obwodnicę dzięki PKCh. Brzeszczanie dziękują.

  3. Oswiecim jak zwykle zostaje w tyle. Chwierut jak Marszałek persona non grata.

  4. Póki co to wypełniłem deklaracje,by załapać się na wyższa emeryture wypłacana bez podatku PiT. A co do rachunków za prąd i gaz,to miej pretensje do Tuska i jego POpleczników z KE.PS. A już za niedługo dobije nas program unijny Timmermansa 5for55. Dopiero będzie skowyt,że to wina Morawieckiego.

  5. Tyj obfodnicy ni bydzie,bo POwskie jeuroosły z partyji EPL te kase zablokujom Morawieckiemu a odmrożą jom jak se wybory wygrajom i Tuska na płemieła powołajom.

Send this to a friend