Informacje, Wideo

POWIAT. Powiat pozytywnie odpowiedział na apel stowarzyszenia “Promyk”

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z mikołajkowej wizyty wicestarosty Pawła Kobielusza w siedzibie stowarzyszenia “Promyk” w Oświęcimiu. Przypomnijmy, że Zarząd Powiatu w Oświęcimiu szybko i pozytywnie zareagował na apel Stowarzyszenia dla Dzieci Niepełnosprawnych „Promyk” z siedzibą w Oświęcimiu o pomoc w zakupie nowych wykładzin do sal, w których prowadzona jest rehabilitacja.

7 grudnia ośrodek w Dworach odwiedził wicestarosta Paweł Kobielusz, przy okazji przekazując słodycze, upominki i… hantle dla podopiecznych.

Powiat przeznaczył 16 tys. zł na zakup nowych wykładzin.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego pięknego gestu Powiatu Oświęcimskiego. Te środki było dla nas zbawienne, bo naszego stowarzyszenia nie byłoby stać na zrobienie takich podłóg – nie kryje radości pani prezes Danuta Bruzda.

Warto wspomnieć, że w połowie października br. stowarzyszenie podpisało z Powiatem Oświęcimskim zadanie publiczne pn. „Od rehabilitacji do samodzielności”. Dzięki temu rehabilitację ruchową ma zapewnioną dziesięciu podopiecznych ośrodka.

Program rozpoczęto, lecz z powodu zamknięcia ośrodka decyzją wojewody małopolskiego rehabilitacja została przeniesiona do domów podopiecznych. Powiat Oświęcimski przeznaczył na program 4 tys. zł.

art. zlecony / powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend