Informacje

POWIAT. Policja apeluje o zmianę stylu jazdy na jesienny

We wtorek 19 września od rana na terenie powiatu oświęcimskiego doszło do kilku kolizji drogowych, których główną przyczyną była nadmierna prędkość oraz niezachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Tuż po godzinie 8 na ulicy Legionów w Oświęcimiu doszło do stłuczki trzech samochodów osobowych. Kierowca renault uderzył w tył toyoty, która uderzyła w tył volvo.  Trzy godziny później do podobnej stłuczki doszło na Placu Kościuszki w Oświęcimiu, gdzie kierowca renault najechał na tył skody. O godzinie 12.20 na ulicy Olszewskiego w identyczny sposób kierowca seata uderzył w tył volkswagena, który uderzył w tył toyoty.   Natomiast kilka minut później w Zatorze na ulicy Sikorskiego 31  – letnia mieszkanka powiatu wadowickiego, kierując samochodem marki BMW, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wypadła z jezdni i uderzyła w przydrożne drzewo. Kobieta w stanie przytomnym została przetransportowana przez Karetkę Pogotowia do szpitala na badania.

Policjanci apelują: Zmień styl jazdy na jesienny. Zmniejsz prędkość, zwiększ odstęp.

Policjanci przypominają kierowcom, aby podczas opadów atmosferycznych zwiększyli odległość od poprzedzającego pojazdu przy jednoczesnym zmniejszeniu prędkości i dostosowaniu jej do warunków drogowych. Tylko wtedy będą  mogli bezpiecznie wykonać manewr hamowania.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Dlaczego diagności dopuszczają do ruchu samochody z niesprawnym oświetlenie? Około osiem samochodów na dziesięć ma niesprawne kierunkowskazy, które wcale nie świecą lub zapalają się z opóźnieniem. Dziwnym trafem dzieje się to na rondach. Bezsensowne jest włączenie kierunkowskazu gdy już pół samochodu jest poza rondem. Potem wszyscy narzekają, ze na rondach tworzą się korki. Prosiłbym też kierowców o nie przyspieszanie, gdy drugi pojazd jest już prawie na rondzie. Może się zdarzyć, że ktoś wyśle filmik do ubezpieczyciela.

  2. Policja niech przestanie apelować, a niech się przyjrzy jak kierowcy tamtym miejscu się poruszają. Jak jedziesz zgodnie z przepisami to ogon samochodów wleczęsz za sobą niecierpliwych. Tam jest luz….Ale policja woli apelować!

Send this to a friend