Informacje

POWIAT. Podsumowanie policyjnej akcji „Majowy weekend 2022”

Tegoroczny długi weekend majowy dobiegł końca. Był to czas wypoczynku dla wielu osób i jednocześnie czas wzmożonych działań służb dbających o bezpieczeństwo. Policjanci powiatu oświęcimskiego w ramach akcji „Majowy weekend 2022” realizowali zadania prewencyjne mające na celu wyeliminowanie bądź ograniczenie zdarzeń kryminalnych oraz drogowych. Przeciwdziałali zakłóceniom ładu i porządku publicznego oraz niezwłocznie reagowali na zgłoszenia mieszkańców. Mundurowi czuwali także nad bezpiecznym przebiegiem uroczystości związanych z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja oraz wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi nawiązującymi do tego wyjątkowego narodowego święta.

W trakcie służby w ciągu tych pięciu dni policjanci przeprowadzili 280 różnego rodzaju interwencji, w tym: 37 interwencji domowych, 25 interwencji wobec nietrzeźwych osób śpiących w miejscach publicznych oraz 24 interwencji związanych z zakłóceniem ciszy nocnej, 9 interwencji związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscu publicznym. Zatrzymano również trzy poszukiwane osoby.

Na drogach powiatu oświęcimskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, jednakże służby ratunkowe wykonywały czynności przy 19 zgłoszonych kolizjach drogowych. Pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci nałożyli blisko 180 mandatów za wykroczenia w ruchu drogowym, zatrzymali dwa prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o więcej niż 50 km/h. Ponadto zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców samochodów osobowych oraz jednego rowerzystę, który wsiadł na swój jednoślad w stanie po użyciu alkoholu.
1 maja 2022 o godzinie 8 policjanci pilnujący bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Babicach na ulicy Śląskiej do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Mercedes, którego kierowca jechał z prędkością 111 km/h na odcinku na którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Za kierownicą pojazdu siedział 50 – letni mieszkaniec Bierunia.

W związku z przekroczeniem prędkości o więcej niż 50 km/h policjanci na kierowcę nałożyli mandat w wysokości 2000 zł oraz 10 punktów karnych, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące.
Tego samego dnia o godzinie 17 policjanci z oświęcimskiej drogówki w Oświęcimiu na ulicy Chemików do kontroli drogowej zatrzymali motocyklistę. 39 – letni mieszkaniec Chełma Śląskiego motocyklem marki BMW na odcinku na którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 109 km/h.

W związku z przekroczeniem prędkości o więcej niż 50 km/h policjanci nałożyli na motocyklistę mandat w wysokości 1500 zł oraz 10 punktów karnych, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Wniosek z tego że koło 5.20-5.40 rano w każdą niedzielę na ulicy Śląskiej w Babicach powinno być nakładane kilkadziesiąt solidnych mandatów. O odbieraniu uprawnienień do kierowania nawet nie warto wspominać. Cóż, widać że sezon F1 otwarty.

Send this to a friend