Wideo

POWIAT. Podpisano umowę na remont oddziału dziecięcego w Szpitalu Powiatowym

W najbliższych miesiącach ruszy kompleksowa przebudowa oddziału dziecięcego w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu. Mali pacjenci i ich rodzice zyskają komfortowe warunki. Powiększy się też powierzchnia oddziału. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Ostatni, kompleksowy remont oddział przeszedł w… 2003 r.! Stosowną umowę o przebudowie oddziału, której kosztorys wynosi 4,5 mln zł, podpisali 21 marca br. starosta Andrzej Skrzypiński, wicestarosta Paweł Kobielusz i dyrektor lecznicy Edward Piechulek. Obecne były także członkini zarządu powiatu Teresa Jankowska i ordynatorka oddziału, dr n. med. Bożena Ubik-Wróbel. Powiat dofinansuje zadanie prowadzone przez szpital w kwocie 1,2 mln zł.

Oddział dziecięcy posiada 30 łóżek z podziałem na dzieci młodsze i starsze. Obecnie nie wszystkie sale chorych posiadają instalację gazów medycznych. W salach nie jest zapewniony dostęp do łóżka pacjenta z trzech stron, brakuje miejsca na rozkładane fotele dla rodziców. Pokoje łóżkowe nie posiadają węzłów sanitarnych, łazienki dla pacjentów na wspólne na korytarzu.

art. zlecony

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend