Informacje, Wideo

POWIAT. Podpisali umowę ze stowarzyszeniem na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji

Foto: RL

Starosta Andrzej Skrzypiński i wicestarosta Paweł Kobielusz podpisali umowę ze Stowarzyszeniem na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji „Nasz Bocian”, na mocy podmiot ten przygotuje program polityki zdrowotnej pn. „Wsparcie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców powiatu oświęcimskiego”.

Pomysłodawcą Programu, dzięki któremu samorząd dofinansuje już od przyszłego roku z budżetu pomoc dla 10 par rocznie jest wicestarosta Paweł Kobielusz.

– Zostało nam powierzone przez władze Powiatu Oświęcimskiego bardzo ważne zadanie. Mamy przygotować program opieki zdrowotnej w zakresie leczenia niepłodności metodą in vitro dla powiatu oświęcimskiego. Policzymy dokładnie jak kształtuje się zapotrzebowanie na leczenie, przeanalizujemy dane demograficzne, wiek mieszkańców, mapę potrzeb zdrowotnych. Policzymy, ile statystycznie par z terenu powiatu zmaga się z bezpłodnością, jak wiele z tych par będzie potrzebowało leczenia In vitro. Następnie przygotujemy cały opracowany szczegółowo projekt związany z tym, co program dofinansowania będzie zawierał, co będzie finansowane w ramach procedury itd. – powiedziała Marta Górna, przewodnicząca Stowarzyszenia na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji „Nasz Bocian”.

Art. zlecony

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend