Informacje

POWIAT. PiS skreślił Chełmek z planów inwestycyjnych

Od lewej: Andrzej Saternus, Marek Sowa

Trwa modernizacja drogi powiatowej nr 1001K ul. Nadwiślańska w Bobrku. Obecnie prace są prowadzone na odcinku od szkoły do ronda przy obwodnicy. To jedno z kluczowych zadań realizowanych w tym roku przez Powiat Oświęcimski we współpracy z Gminą Chełmek. Termin zakończenia robót wyznaczono na drugą połowę sierpnia br.

Przypomnijmy, że w październiku ub. roku podpisano umowę na modernizację dwóch skrajnych odcinków ul. Nadwiślańskiej. Drogowcy zaczęli od modernizacji 115-metrowego odcinka traktu od skrzyżowania z ul. Krakowską. Teraz roboty są prowadzone na blisko 650-metrowym odcinku od szkoły do obwodnicy. Ponadto w rejonie skrzyżowań z ul. Ogrodową i ul. Szkolną zostaną wykonane dwa przejścia dla pieszych wraz z ich doświetleniem oraz dwustronny chodnik.

Natomiast pod koniec grudnia 2021 r. zawarto umowę na remont środkowego, przeszło 1,2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej. Na mocy porozumienia, drogowcy z firmy Drog-Bud ze Spytkowic wyremontują zniszczoną jezdnię, chodnik, pobocza, przepusty i rowy. Zostanie wykonany remont skrzyżowań z drogami gminnymi, tj. z ul. Księżnej Ogińskiej, ul. Kasztanową oraz ul. Długą. Roboty obejmują wykonanie konstrukcji i nawierzchni jezdni oraz poboczy.

– Ta długo oczekiwana inwestycja kończy w zasadzie plan modernizacji dróg powiatowych w Gminie Chełmek, rozpoczęty jeszcze w kadencji 2010-2014 – mówi starosta Andrzej Skrzypiński.

Wtedy też rozpoczęto modernizację ulicy Nadwiślańskiej. W ramach pierwszego etapu wybudowano chodnik od Domu Ludowego do projektowanego ronda w przebiegu obwodnicy Oświęcimia.

– Potem nadeszły rządy PiS w zarządzie powiatu i Gmina Chełmek (Bobrek, Gorzów i Chełmek) na 4 lata zniknęły z planów inwestycyjnych władz Powiatu. Była to oczywista kara za moją, burmistrza Andrzeja Saternusa oraz ówczesnego marszałka Małopolski Marka Sowy aktywność w lokalnej polityce. Ówczesny starosta Zbigniew Starzec skreślił z przygotowanego budżetu powiatu na rok 2015 i następne lata wszystkie inwestycje zaplanowane w Chełmku. Mało tego, zamknął w pewnym momencie wybudowaną przy znacznym udziale środków z budżetu gminy halę sportową przed naszymi dziećmi. Po okresie „czarnej zimy” Gmina Chełmek wraca na należne jej miejsce na inwestycyjnej mapie powiatu, a inwestycja w ulicę Nadwiślańską w Bobrku podniesie komfort kierowców i pieszych na tym trakcie powiatowym – podkreśla starosta Andrzej Skrzypiński.

Modernizacja ul. Nadwiślańskiej w Bobrku (przebudowa i remont) łącznie pochłonie blisko 6 mln zł. Jest finansowana z budżetów Powiatu Oświęcimskiego i Gminy Chełmek przy udziale środków z Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg.

Źródło: powiat oświęcimski / foto: materiały prasowe UMWM

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

 1. Często podpisywałem się jak teraz, a widzę że ktoś jeszcze. Nieistotne. Nie analizuję czyja racja ale podtrzymuję opinię,że polityka w parlamencie, a w samorządach współpraca z każdą aktualną władzą. Zawsze jakaś część mieszkańców kogoś popiera. Wniosek – nie wybierać do samorządów ludzi zbyt zaangażowanych partyjnie, nawet gdy logo partii mają tylko na rękawie.

 2. @xyz

  Napisałeś nieprawdę kolego.
  Nikt dotychczas nie obalił tez zawartych na billboardach. Radny Przewoźnik odgrażał się, że posiada informacje jakoby tezy te nie były prawdziwe ale dotychczas ich nie opublikował. Tygodnie mijają a radny milczy jak zaklęty. To oznacza, że nie posiadał takich informacji lub napisał nieprawdę. Ponadto gdy niekorzystne prawo „kolejowe” zostało pospiesznie zmienione radny Przewoźnik nie sprostował informacji bo to oznaczałoby przyznanie się Jakuba Przewoźnika do błędu a o to nie ma co go podejrzewać…

 3. Wróć pomyliłem nick..
  🙂
  Miało być napisane: xyz wie że kłamliwe …sorry

 4. Jędrek wie że kłamliwe, koledzy Pegasusem podsłuchali i mu powiedzieli.

 5. @ kaczyński moim panem

  Kłamliwe billboardy?

  Udowodnij, że na pisano tam nieprawdę.

 6. Brawo PiS ! Te kłamliwe bilbordy Chwieruta i spółki pamiętamy!

Send this to a friend