Informacje

POWIAT. Pijany rowerzysta zderzył się z drugim rowerzystą

W sobotę 7 października o godzinie 15.30 służby ratunkowe interweniowały w Chełmku na ulicy Leśnej, gdzie doszło do wypadku drogowego z udziałem dwójki rowerzystów.
W trakcie czynności policjanci wstępnie ustalili, że 47 – letni mieszkaniec Chełmka kierując rowerem w stanie nietrzeźwości (1,7 promila alkoholu), zderzył się z 55 – letnią mieszkanką Mikołowa jadącą na rowerze elektrycznym. W wyniku zdarzenia rowerzystka upadła na ziemię doznając wstrząśnienia mózgu oraz ogólnych potłuczeń. Została przewieziona przez karetkę Pogotowia Ratunkowego na leczenie do szpitala.
Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Z kolei za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych, ale w przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do sądu organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.
Policja Oświęcim
Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

 1. Nie wiem jaką umowę z UM ma firma, ale w Krakowie załatwili problem porzuconych hulajnog. Podjeżdża SM, robi zdjęcia i wywozi hulajnogi na miejski parking. Firma by je odebrać musi za przewóz i przechowanie zapłacić. Potem to ściąga z ostatniego korzystającego z hulajnogi.

 2. A może ta pani jechała z nadmierną prędkością, i na wąskiej ścieżce się nie zmieścili. Zdrówka życzę poszkodowanej. ..

 3. @j-23

  Wybacz czytającemu w zbożu. Takie indywiduum jedynie w internecie może być „kimś”. Obelgi , demagogia i poczucie nieomylności (błędne) to jego znaki rozpoznawcze. Nie ważne czy na czymś się zna bo i tak ma zdanie na każdy temat. A jak ktoś udowodni mu, że się myli to zaczyna kluczyć byleby nie przyznać sie do błędu…
  Walczy dzielnie o miano maskotki portalu z samym hotinem, który ostatnio jakiś nieaktywny. Przypadek? Nie sądzę…

 4. @j-23
  aSSie wywiadu z wyprzedaży,
  wskazałem ci na dwa błędy o charakterze podstawowym, w twojej wypowiedzi. najwyraźniej nie jesteś w stanie się odnieść do tego co napisałem.

  Co wtedy ci pozostaje? Bzdurzenie bez ładu i składu. Przy okazji dziecinna próba zmiany punktu ciężkości twojego „wywodu” przejście płynne, acz bezrozumne, od hulajnogi do samochodu.

  To w co wierzysz/wątpisz jest dla mnie, równie bez znaczenia, jak kolacja z ubiegłej soboty, zjedzona, przetrawiona i wydalona.

  Tyle do ciebie …

  Co do pozostałych, czytających, uprzejmie wyjaśniam.

  „nie zapłacenie” za parking jest deliktem administracyjnym i straż miejska, nawet w Oświęcimiu, nie ma uprawnień do karania za takie zachowania. Robi to urzędnik z wydziału gospodarki miejskiej Urzędu Miasta nakładając opłatę administracyjną, która NIE JEST MANDATEM.

  pozostawienie hulajnogi w miejscu lub w sposób zabroniony, jest wykroczeniem, ale żeby „dać komuś mandat” trzeba wiedzieć, kto pozostawił hulajnogę w konkretnym miejscu. To jest możliwe do realizacji, ale konieczna jest współpraca firmy będącej właścicielem hulajnóg. I ta współpraca jest warunkiem koniecznym skuteczności działania.

  j-23, tego nie wie, bądź (co bardziej prawdopodobne) nie rozumie, więc pisze to co pisze.

 5. @czytający w zbożu
  „Powody są proste i jasne jak twój umysł, nasz ty Ass-ie wywiadu” – czy ty naprawdę umiesz tylko obrażać ludzi? Jesteś pewnie zakompleksionym małym człowieczkiem, któremu w życiu nic nie wychodzi, z małym ptaszkiem dodatkowo, który anonimowo może dowalić innym. Pewnie się dowartościowałeś co? Lepiej się poczułeś? „nasz Ass-ie”. co to jest w ogóle za zlepek, ni po angielsku ni po polsku? Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem, nie w zbożu tylko normalnie, albo nie, zrób tak: postaw swoje auto, jeśli je masz w co wątpię, gdzieś w strefie płatnego parkowania. Nie płacąc oczywiście. Może nie zapłacisz „mandatu”, ale niech ci będzie, zapłacisz karę, po którą jeszcze będziesz musiał iść do SM.

 6. @ j-23
  cyt. „Dlaczego SM nie daje mandatu za nieopłacenie parkingu lub stanie w nieodpowiednim miejscu?”

  Powody są proste i jasne jak twój umysł, nasz ty Ass-ie wywiadu:
  po pierwsze – „nieopłacenie parkingu” nie jest wykroczeniem, nie można za takie zachowanie dostać mandatu.

  po drugie – „stanie w nieodpowiednim miejscu” co prawda może być wykroczeniem, ale żeby dac mandat, trzeba wiedzieć, kto ostatni poruszał się hulajnogą, a tego bez współpracy z firmą, która jest ich właścicielem, ustalić się nie da i kółeczko się zamyka ?

  Oczywiście, można takie hulajnogi wywozić (przy spełnieniu wymagań wynikających z przepisów) ale … w Oświęcimiu się tego zrobić nie da.

  Dlaczego? Bo nie i już, jak pokazuje praktyka.

 7. W Oświęcimiu trzeba zrobić porządek z hulajnogami. Panuje swoista „wolna amerykanka”. Jeżdżą szybko po ulicach i chodnikach stwarzając zagrożenie. Jeżdżą po dwóch nawet. Inna kwestia to pozostawione po ulicach i chodnikach. Leżą porzucone w każdym miejscu torując chodniki i parkingi. Straż Miejska powinna się nimi zainteresować. Niech ktoś spróbuje skontaktować się z firmą od hulajnóg i zgłosić np. że przeszkadza na chodniku i blokuje przejście pieszym. Nie ma szans, zgłasza się automat i prosi o nagranie informacji. I nic z tego nie wynika, hulajnoga jak stała tak stoi. Majlowo znowu, to odpowiada nie na temat zresztą, jakiś automat, z kiepskim translatorem i też z tego nic nie wynika. Nie ma komu się poskarżyć. A hulajnogi jak stały tak stoją, niekiedy kilka dni i blokują czy to parking czy chodnik. Teoretycznie stojąc na parkingu powinni opłacić opłatę za niego, ale to tylko teoria, praktyka jest inna. Dlaczego SM nie daje mandatu za nieopłacenie parkingu lub stanie w nieodpowiednim miejscu? Niech ktoś stanie na parkingu samochodem i nie opłaci, szybko go skasują.

Send this to a friend