Informacje, Wideo

POWIAT. Otwarcie stacji dializ przy szpitalu

18 listopada br. nastąpiło oficjalne otwarcie nowoczesnej stacji dializ i poradni nefrologicznej spółki Fresenius Nephrocare Polska przy Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z uroczystości otwarcia placówki, w której uczestniczyli przedstawiciele władz Powiatu Oświęcimskiego.

Budowa trwała ponad pół roku. Stacja i poradnia nefrologiczna funkcjonują w parterowym budynku, który sąsiaduje z pawilonem mieszczącym oddziały neurologii i kardiologii inwazyjnej. W budynku o pow. 700 m kw. mieszczą się trzy sale dializacyjne (z docelowo 25 stanowiskami), szatnie dla pacjentów, gabinety personelu, pomieszczenia socjalne.

– Powstanie tego obiektu to znakomity przykład właściwego partnerstwa publiczno-prywatnego – podkreślił starosta Andrzej Skrzypiński, wyrażając uznanie dla wszystkich, dzięki którym przy szpitalu powstał nowoczesny i funkcjonalny obiekt.

W oświęcimskiej stacji dializ leczonych jest przeszło 100 pacjentów przewlekle dializowanych, zarówno z Małopolski, jak i przygranicznych śląskich powiatów. Możliwości tej placówki sięgają 150 pacjentów.

ART. ZLECONY

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend