Informacje

POWIAT OŚWIĘCIMSKI. Wojewoda z wizytą w szpitalu powiatowym w Oświęcimiu

Dużą inwestycję budowlaną przy wsparciu środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 realizuje także Zespół Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu. Zadanie pn. „Budowa Centrum Diagnostycznego oraz przebudowa fragmentu budynku Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu – w związku z COVID-19” – otrzymało dofinansowanie w wysokości 2,4 mln zł.

– Wysoki poziom świadczonych usług medycznych, poszanowanie praw pacjenta i budowanie bezpieczeństwa zdrowotnego – tak można streścić misję Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu. Ta misja przekłada się także na nieustanne poszukiwanie dróg rozwoju, a także wdrażanie w razie potrzeby ponadprzeciętnych rozwiązań. To bardzo ważne, szczególnie dla mieszkańców powiatu oświęcimskiego, aby tak duża placówka medyczna podążała śmiało za trendami i możliwościami, jakie daje współczesny rozwój nauki czy technologii. Centrum Diagnostyczne z pewnością jest jednym z tych elementów, które poszerzają możliwości Szpitala. Gratuluję tej ambitnej inwestycji i życzę jej szybkiego sfinalizowania – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Zakład Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu dba o pacjentów w trybie szpitalnym na 16 oddziałach specjalistycznych. Udziela także szerokiego zakresu świadczeń medycznych w ramach poradni specjalistycznych. Jest ich tutaj aż 25. Przy szpitalu działa również kilkanaście pracowni umożliwiających poszerzoną diagnostykę.

MUW.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Nie wierzę …… Wojewoda z PiS chwali dyrektora szpitala nominowanego i bronionego przez opozycyjne władze powiatu oświęcimskiego przed atakami radnych i zwolenników pis .

  2. Na zdjęciach pulchniutki misiaczek, ale gdzie jest Waldi? Pominiety czy jak…?

Send this to a friend