Informacje

POWIAT. Od soboty cała Polska czerwoną strefą

Lokale gastronomiczne mogą przygotowywać jedzenie tylko na wynos, zabronione będzie spotykanie się w grupach powyżej pięciu osób, uczniowie klas IV-VIII zaczną od najbliższego poniedziałku naukę w formie zdalnej – to tylko niektóre nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd w związku z lawinowo rosnącą liczbą zakażonych koronawirusem.

Na dzisiejszej konferencji prasowej mówił o nich premier Mateusz Morawiecki.

– Bardzo niepokoi nas tempo przyrostu. Obostrzenia będą miały skutek za 10-14 dni. Mam nadzieję, że wtedy będę mógł przekazać lepsze informacje. Jeśli nie, konieczne będą dalsze obostrzenia – mówił szef rządu, dodając że wszystkie obostrzenia były konsultowane z zespołem epidemiologów.

Lista nowych obostrzeń:

– Nauka w klasach IV -VIII w trybie zdalnym

– Od godz. 8 do 16 dzieci i młodzież do 16. roku życia nie może wychodzić sama. Może to robić jedynie pod opieką dorosłego

– Ograniczenie działalności sektora gastronomicznego (restauracje, puby, kawiarnie). Przez najbliższe dwa tygodnie gastronomia może przygotowywać jedynie posiłki na wynos oraz w ramach dostawy.

– Zakaz wszelkiego rodzaju zebrań powyżej pięciu osób. Wyjątki to osoby mieszkające razem i cele zawodowe

– Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności

– Wydarzenia kulturalne – do 25 proc. publiczności

– Seniorzy powyżej 70. roku życia mają nie przemieszczać się, a najlepiej nie wychodzić z domu. Uruchomiony zostaje Korpus Wsparcia Seniorów

– Zamknięte sanatoria.

Decyzja dotycząca ewentualnych ograniczeń i zasad na cmentarzach w związku ze zbliżającym się świętem zmarłych zostanie ostatecznie podjęta przez rząd w przyszłym tygodniu.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

11 komentarzy

 1. A takie pytanie – do tej pory starsze dziecko zaprowadzało i odbierało młodsze ze szkoły. Dzięki temu młodsze było w szkole maksymalnie tyle ile starsze roczniki.
  Teraz będzie musiało siedzeć w tyle ile ja w pracy + godzina?

 2. Jest w Potopie Sienkiewicza taka scena jak Bogusław Radziwiłł zrzuca maskę i zdradza się Kmicicowi ,którego mylnie uznał podobnemu sobie ,jakie są naprawdę plany Radziwiłłów wobec Polski .Jakiż to celny opis obecnej władzy.
  Gęby pełne frazesów i patriotycznych sloganów(W potopie stary Janusz Radziwiłł) a pod spodem to co najważniejsze czyli własne partykularne interesy i wladza dla przywilejów z niej wynikających(Bogusław Radziwiłł) .

  „Rzeczpospolita, to postaw czerwonego sukna, za które ciągną Szwedzi, Chmielnicki, Hyperborejczykowie, Tatarzy, elektor i kto żyw naokoło. A my z księciem wojewodą wileńskim powiedzieliśmy sobie, że z tego sukna musi się i nam tyle zostać w ręku, aby na płaszcz wystarczyło; dlatego nie tylko nie przeszkadzamy ciągnąć, ale i sami ciągniemy”

  Jestem przekonany że dzisiejsze rzady beda okreslane przez nasze dzieci jako jeden z ciemniejszych okresow wolnej Polski.
  Ta wladza to moralne i kompetencyjne dno.

 3. Tak to jest jak krajem rządzą emeryci do spółki z pińcetplusami . Zostanie po nich tylko zaorać…

 4. Potem jeszcze wycofanie z aptek środków antykoncepcyjnych. Bo zabijają życie niepoczęte. Ale to już w listopadzie.

 5. Kwestię zakazu usuwania płodów z gwałtu widać zostawili sobie na deser. Na kolejny tydzień pandemii.

 6. Wszystko zmierza ku temu, że ludzie będą umierać na ulicy i zabraknie grabarzy do ich chowania. Dziękujemy Ci Hitlerku z Żoliborza! Dziękujemy za niewydolne szpitale, które nie przyjmują już pacjentów. Dziękujemy za chorych na raka, którzy w męczarniach i bez jakiejkolwiek pomocy muszą umierać w domu. Dziękujemy za kobiety, które muszą rodzić dzieci niemające szans przeżycia i schodzące w piekielnych mękach z tego świata. Dziękujemy za matki, które muszą na to patrzeć. Dziękujemy, że nam wyjaśniłeś, iż kochający inaczej nie jest Człowiekiem, lecz ideologią. Dziękujemy, że mienisz się „katolikiem”, bo łatwiej nam zrozumieć kim jest katolik. I taka jest Polska PISS. Przetłumaczyć? Zakładam, że Szanowni Interlokutorzy znają języki obce.

 7. Proponuje zorganizować wybory, to wtedy bardzo szybko spadnie liczba zachorowań. No i gdzie jest teraz Adrian? Wygrał wybory i teraz siedzi cicho.

 8. Chcieliscie pisu to macie. Sami sobie wybraliście tych nieudaczników. Jedyne co od nich możecie dostać to kaczym członkiem po twarzy. Dalej głosujecie na nich. P.S. hotin ty pisowska parówo.

Send this to a friend