Informacje

POWIAT. Nowy radiowóz dla oświęcimskiej policji

Nowy oznakowany Volkswagen Caddy wzbogacił flotę pojazdów Komendy Powiatowej Policji Oświęcimiu. Będzie służył policjantom Wydziału Ruchu Drogowego w działaniach mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu oświęcimskiego. Samochód kosztował ponad 180 tysięcy złotych. Jego zakup sfinansowała Komenda Główna Policji w ramach „Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020”.

Pojazd kryje pod maską turbo benzynowy silnik 1395 cm3 /130 KM. Jednostka współpracuje z siedmiostopniową automatyczną skrzynią biegów DSG. Auto wyposażone jest również w automatyczną klimatyzację, biksenonowe reflektory, tempomat oraz komplet systemów bezpieczeństwa z 6 poduszkami powietrznymi i systemem stabilizacji toru jazdy, a także w kamerę cofania i wiele innych elementów poprawiających bezpieczeństwo.

Samochód został przystosowany do służby w Policji m.in. auto wyposażono w instalację łączności radiowej, oczywiście oznakowanie zewnętrzne wraz ze światłami uprzywilejowania w ruchu, w pojeździe zostały zamontowane blaty do sporządzania dokumentacji. Ponadto w radiowozie będzie przewożony specjalistyczny sprzęt do kontroli emisji spalin pojazdów  benzynowych, diesli, LPG lub CNG.

Z całą pewnością nowy radiowóz usprawni służbę policjantów, a także przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu oświęcimskiego.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

 1. @HIHI

  Zauważyłem fragment linku – „rachunki ze świnią” więc się nie dziw.

 2. @masterkosa, to są sprawy uni, nie moje prywatne i twoje durne odpowiedzi zostaw sobie dla szefa.

 3. Policja ma karać i to wysoko za łamanie przepisów.! A szczególnie tego gościa J – 23. Zła danie nic ci nie pomoże.

 4. „Z całą pewnością nowy radiowóz usprawni służbę policjantów, a także przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu oświęcimskiego.” Koniec cytatu. A to mój komentarz: na pewno usprawni pracę policjantów w „dojeniu” kierowców. Ludzie mają coraz mniej kasy, tracą pracę, życie coraz droższe a nasza władza myśli o wprowadzenie gigantycznych mandatów w wysokości kilku tysięcy złotych. Płatne drogi, benzyna po 5 złotych, płatne parkingi nawet po 10-15 zł. za godzinę, doją nas kierowców niemiłosiernie. Na drogach fotoradary, na skrzyżowaniach fotoradary, odcinkowy pomiar czasu przejazdu, policja która czai się tam gdzie łatwiej o nałożenie mandatu. I to wszystko oczywiście dla naszego dobra. Oczywiście są na drogach wariaci, którzy mają gdzieś przepisy. Każdy z nas zetknął się z takim bandytą w samochodzie, ale policji tam nie było. Była zajęta w krzakach łapaniem takich co przekroczyli 10 km/godz. Dlaczego uwzięli się na nas kierowców?, retoryczne pytanie. Bo najłatwiej z nas ściągnąć kasę. Dzisiaj głównym zadaniem policji jest ściągnąć jak najwięcej kasy od kierowców, żeby załatać dziurę w budżecie. Na drodze w sytuacji awaryjnej, np. gdy się zgubisz w obcym mieście, policja ci nie pomoże tylko wlepi mandat gdy się zatrzymasz żeby się zastanowić gdzie jechać. W Chorwacji kiedyś się zgubiłem to policjanci wyprowadzili mnie na autostradę. Kto z nas kiedykolwiek otrzymał taką pomoc w Polsce? W Polsce policja na drogach jest arogancka i traktuje nas jak baranów do strzyżenia. I po takiej „służbie” idą młode byczki na zasłużoną emeryturę po 15, no teraz już po 25 latach. Panowie policjanci czas szybko biegnie gdy przejdziecie na emeryturę to też będziecie dojeni przez młodszych kolegów.

 5. @HIHI

  Twoje sprawy prywatne mnie nie interesują…

  Z hotinem spróbuj

 6. Masterkosa, tu masz coś o Twoich elitach z junii. Napisz, co teraz porabiają, co sądy na ten temat, z pożyganiem przeczytam.
  ht+tp+s://wei.org.pl/article/wyrownaj-rachunki-ze-swinia-czyli-elit-kroniki-milosne/
  Radzę wszystkim zapoznać się z tym artykułem, tłumaczy, dlaczego teraz PE zatwierdził im wolność w całej juni.

 7. Hotin tyś lewaka na oczy nie widział, bo ci się lustro razem ze szkołą spaliło.

Send this to a friend