Informacje

POWIAT. Nietrzeźwy kierowca wpadł podczas rutynowej kontroli

Policjanci z oświęcimskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. 58 – letni mieszkaniec Oświęcimia wsiadł za kierownicę nissana mając w organizmie 0,54 promila alkoholu.

Dziś (14.01.2022) tuż po godzinie 7 policjanci z oświęcimskiej drogówki przy użyciu podręcznego alkotestera kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się ulicą Jagiełły w Oświęcimiu.

Tuż po sprawdzeniu dwóch kierowców policjanci poddali kontroli trzeciego siedzącego za kierownicą nissana. Urządzenie wykazało, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. W związku z tym kierujący został zatrzymany do szczegółowej kontroli. Chwilę później mundurowi przeprowadzili bardziej szczegółowe badanie stanu trzeźwości przy użyciu alkosensora, który w wydychanym powietrzu wykazał u mężczyzny 0,54 promila alkoholu.  W związku z powyższym 58 – latek został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz wysoka grzywna.

Tego rodzaju akcje kontroli stanu trzeźwości kierowców to codzienne zadania policjantów oświęcimskiej drogówki mające na celu ograniczenie bądź wyeliminowanie drogowych przestępców. Oświęcimska drogówka dysponuję coraz większą liczbą podręcznych alkotesterów między innymi dzięki wsparciu Urzędu Miasta Oświęcim oraz Rady Miasta Oświęcim.

W 2021 roku na terenie Oświęcimia zatrzymanych zostało 93 kierowców i rowerzystów będących  pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Wśród zatrzymanych było 54 nietrzeźwych kierowców, 18 kierowców będących po użyciu alkoholu (wykroczenie), 13 nietrzeźwych rowerzystów, 3 rowerzystów po użyciu alkoholu oraz 5 kierowców pod wpływem narkotyków.

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą, gdyż jazda pod wpływem alkoholu lub środków odurzających może zakończyć się drogową tragedią. Funkcjonariusze zapewniają również, że w dalszym ciągu będą dokładać wszelkich starań, aby na drogach było bezpieczniej.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. Smutne to wydarzenie choć cieszyć się trzeba, że nikt postronny nie ucierpiał. Smutne jest również to, że Policja nadal działa bezprawnie. Nie ma czegoś takiego jak rutynowe kontrole trzeźwości. Tylko w przypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa policjant może zarządzić sprawdzenie trzeźwości.
    Za przyzwoleniem społecznym jednak Policja reperuje w ten sposób statystyki wykrywalności. Jak „łapie” prawdziwych przestępców widzieliśmy wczoraj w telewizji… dwie panie policjantki udające, że biegną za przestępcą

  2. Ilu rosyjskich agentów jest w polskim rządzie i jego otoczeniu? Czy na wyciek danych miały wpływ kontakty tow. Jarosława z agentem rosyjskiego KGB w latach osiemdziesiątych? Czy na wyciek danych miało wpływ przetłumaczenie na język rosyjski listy polskich agentów? Towarzysze z PiS-u wywali doświadczonych agentów na zbity pysk, a w ich miejsce zatrudnili „harcerzy”. No i mamy to co mamy. WYCIEK DANYCH TO JEST ZDRADA POLSKI I ZA TO POWINNA BYĆ KULA W ŁEB!

  3. Nie dość, że nie stać was na wyprodukowanie własnych tekstów to nawet nie chce wam się sprawdzić poprawności tego co ktoś wam przesłał i publikujecie z błędami.

    Z drugiej strony może to i dobrze, bo jesteście medialnym papierkiem lakmusowym tego miasta. Gdzie nie spojrzeć to wszystko prowizoryczne i skręcane drutami.

  4. …. Z tytuły wynika ze ” wypadł” , dziwne żeby wypaść przy 0,54% jakby miał 3,54 to rozumie !??? A może to pośpiech i nieścisłość w artykule Pana Redaktora ? 😉🤔😉🤔
    Chyba że p. Redaktor celowo aby wzbudzić uśmiech lub czujność czytających??? Piątek, piątuś , piątunio 👍👋

Send this to a friend