Kultura, Sport

POWIAT. Mistrzyni świata Dominika Ocylok uhonorowana przez władze powiatu

Oświęcimianka Dominika Ocylok, drużynowa mistrzyni świata w brydżu sportowym juniorek do lat 26, została uhonorowana przez władze Powiatu Oświęcimskiego na 60. sesji Rady Powiatu w Oświęcimiu.

W imieniu radnych mistrzyni świata pogratulowali sukcesu starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński i przewodniczący Rady Powiatu w Oświęcimiu Kazimierz Homa.

– Niecodziennie oświęcimianie zostają mistrzami świata w brydżu. Sam kiedyś próbowałem grać w brydża, gra jest pasjonująca. Należy do gier, które wymagają wybitnego wysiłku intelektualnego. Natomiast jeśli ktoś jest już na takim poziomie intelektualnym jak pani Dominika, to ta gra bawi, jak mniemam – powiedział starosta Andrzej Skrzypiński.

– (…) Pękamy z dumy, w imieniu samorządu powiatowego życzę Pani utrzymania tego poziomu sportowego w następnych latach, kolejnych laurów, i żeby zawsze Pani pamiętała, skąd pochodzi. Życzę wszystkiego najlepszego w realizacji swoich pasji. Dodam jeszcze, że Pani Dominika jest lekarzem z zawodu – wyznał starosta.

– Na pewno chciałabym podziękować Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Jocker Oświęcim, dzięki któremu zaczęła się moja przygoda z brydżem. Obecny sukces jest efektem pracy całego zespołu, mojego trenera, mojej partnerki, z którą dalej zamierzamy osiągać sukcesy, tym razem już w kategorii open – powiedziała mistrzyni świata Dominika Ocylok.

– Chciałabym podziękować mojej rodzinie, bliskim, przyjaciołom za wyrozumiałość kiedy znikałam na weekendy, by uczestniczyć w zawodach. Wydaje mi się, że mamy u siebie potencjał w tej dyscyplinie – dodała utalentowana brydżystka.

Powiat Oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Gratulacje dla Dominiki , brydż to bardzoooo ” mózgowa” i kreatywna dyscyplina . Brawo 👋👋👋👋👍👍👍

Send this to a friend