Informacje, Sport

POWIAT. Ministerstwo Sportu rekomenduje odwołanie wszystkich imprez sportowych

Minister Danuta Dmowska-Andrzejuk

Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zarekomendowała odwołanie wszystkich imprez sportowych w Polsce w związku z zagrożeniem koronawirusem.

W związku z decyzją dotyczącą odwołania wszystkich imprez masowych, Minister Danuta Dmowska-Andrzejuk pilnie zwołała spotkanie z przedstawicielami wszystkich polskich związków sportowych, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej oraz Instytutu Sportu Państwowego Instytutu Badawczego.

Decyzja Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zakazuje organizacji wszystkich imprez, w których uczestniczy ponad 1000 osób, a w hali ponad 500 osób. – Rekomendujemy odwołanie wszystkich zaplanowanych imprez sportowych, także tych których ustawa nie definiuje jako masowe – powiedziała Minister Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Ministerstwo rekomenduje, aby zaplanowane imprezy sportowe zostały odwołane. W przypadku, gdy organizator uzna, że wydarzenie można zorganizować bez udziału publiczności, powinien skontaktować się ze specjalnym zespołem do spraw oceny ryzyka zdrowotnego polskich sportowców. W jego skład wchodzą przedstawiciele Instytutu Sportu Państwowego Instytutu Badawczego oraz Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej. W trosce o zdrowie publiczne zalecamy, aby ograniczyć także organizację i udział w imprezach mających na celu popularyzację sportu.

Resort dołoży wszelkich starań, aby polscy sportowcy trenujący za granicą wrócili jak najszybciej bezpiecznie do kraju. Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami polskich związków sportowych, aby szybko reagować i podejmować decyzje w trosce o bezpieczeństwo zawodników przygotowujących się do imprez mistrzowskich. Mając na uwadze dbałość o zdrowie sportowców zalecamy, aby zgrupowania odbywały się w Polsce.

Foto: www.gov.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

 1. „Lekarze – niech wyjeżdżają”, że zacytuję posłankę pis Hrynkiewicz.
  @Celestyna – chodzi Ci o to co stało się w Puławach?

 2. Sami znafcy wirusologii, łącznie z rządem. Z jednej strony zamykamy szkoły, a z drugiej wpuszczamy do Polski kogo popadnie. By było ciekawiej pozbawiamy Polaków możliwości ochrony przed epidemią zwalniając z wojska fachowców od tych spraw.Granice powinny być już dawno zamknięte, a każda osoba z zewnątrz powinna zostać poddana kwarantannie.

 3. To już jest cyrk. Ani jednej ofiary śmiertelnej w całym kraju, 22 osoby zakażone na 38 milionów ludzi, ale strzelamy wytrwale do komara z armaty, jak to ktoś już zauważył z przedmówców.

 4. Coś muszą robić, żeby nie sprawiać wrażenia bezczynności. Poza tym gdyby wirusa całkiem puścić na żywioł – jak proponujesz – liczba chorych gwałtownie by wzrosła, czego nie wytrzymałaby najlepsza na świecie służba zdrowia. A nasza w Polsce najlepsza chyba nie jest. Rządy pewnie też liczą, że uda się przetrwać bez większych strat aż do opracowania szczepionki.
  Jeśli sytuacja się znacznie pogorszy zostaną odwołane zajęcia w szkołach, to jasne. Może też zamkną np. kościoły, co znacznie bardziej sensowne. Staruszkowie raczej nie chodzą do szkół ani na mecze. A do kościoła bardziej.

 5. Ta pani tak poważnie? A kto pochyli się nad losem przedszkolaków, uczniów, studentów, sprzedawców, kierowców MZK, nauczycieli, którzy codziennie przez kilka lub kilkanaście godzin przebywają w tłumie?

  Mecze odwołują a codziennie tysiące ludzi z całego świata (z Chin, Włoch…) maszeruje jeden za drugim po Auschwitz i Birkenau (widzę to każdego dnia na własne oczy). Paranoja. Rozumiem, że trzeba dmuchać na zimne, ale tego typu rekomendacje wobec powyższych faktów są stanowczo za daleko idące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Send this to a friend