Informacje

POWIAT. Mikołajkowy prezent dla niepełnosprawnych

Zarząd Powiatu w Oświęcimiu szybko i pozytywnie zareagował na apel Stowarzyszenia dla Dzieci Niepełnosprawnych „Promyk” z siedzibą w Oświęcimiu o pomoc w zakupie nowych wykładzin do sal, w których prowadzona jest rehabilitacja. Stało się potrzebą chwili w obliczu pandemii koronawirusa i obostrzeń ze strony sanepidu. Ośrodek w Dworach odwiedził dziś (7 grudnia) wicestarosta Paweł Kobielusz, przy okazji przekazując słodycze, upominki i… hantle dla podopiecznych.

Powiat przeznaczył 16 tys. zł na zakup nowych wykładzin do pomieszczeń, w których rehabilitowane są niepełnosprawne dzieci. Dotychczasowe wykładziny nie nadawały się do dalszego użytkowania wskutek obostrzeń wprowadzonych przez sanepid.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego pięknego gestu Powiatu Oświęcimskiego. Te środki było dla nas zbawienne, bo naszego stowarzyszenia nie byłoby stać na zrobienie takich podłóg – nie kryje radości pani prezes Danuta Bruzda.

Podłogi wymieniono w dwóch salkach do rehabilitacji, o powierzchni 40 m kw. każda.

Jak podkreśla koordynatorka stowarzyszenia Katarzyna Sopala, wymieniono stare i niespełniające obecnych standardów podłoże dywanowe na łatwą w utrzymaniu i dezynfekcji, trwałą i elastyczną wykładzinę.

Stowarzyszenie przejęło budynek dawnej szkoły podstawowej przy ul. Zwycięstwa w 2017 roku. Sprawuję opiekę nad blisko 90 niepełnosprawnymi mieszkańcami powiatu oświęcimskiego.

– Naszymi podopiecznymi są dzieci i młodzież, które wymagają szczególnych warunków, zwłaszcza w tym trudnym czasie – podkreśla Katarzyna Sopala.

– Korzystając z okazji, w imieniu zarządu powiatu chciałbym członkom stowarzyszenia, podopiecznym i ich najbliższym życzyć zdrowych, spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku, żebyśmy się mogli znów spotkać w tzw. normalnych okolicznościach – powiedział wicestarosta Paweł Kobielusz w trakcie dzisiejszego spotkania z władzami stowarzyszenia.

Prezes Danuta Bruzda podziękowała zarządowi oraz radnym Powiatu za tak hojny gest, wyrażając jednocześnie nadzieję na dalszą owocną współpracę i jak najszybsze, ponowne otwarcie placówki dla wszystkich podopiecznych.

Źródło: powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. W ten sposób powstaje koncern paliwowo – prasowy pis. Kierowcy tankujący na stacjach benzynowych nie spodziewali się chyba, że za ich pieniądze z zawyżonych rachunków Kaczyński zapewni sobie poparcie kolejnego sektora mediów. Niedługo jeszcze tvn i nie będzie nawet Radia Wolna Europa.

  2. Obajtek i Orlen nie przejmują was? Naczelnym zostałby wtedy chyba hotin?

  3. Jest i on?Uzbrojony z błyskawice .Mój ci łonnn🤣🤣🤣🤣🤣

Send this to a friend