Kultura

POWIAT. Kwitnie współpraca specjalnych ośrodków z Oświęcimia i Mölln

Od 19 lat trwa współpraca Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu z bliźniaczą placówką w Mölln w Niemczech. Tym razem kilkunastoosobowa grupa z Niemiec gościła w Oświęcimiu w ramach projektu „Podróże w czasie i przestrzeni”.

Podsumowaniem projektu był dzisiejszy spektakl pt. „W poszukiwaniu kapsuły czasu”, w którym zawarto wrażenia z trwającej polsko-niemieckiej współpracy.

Przedstawienie w wykonaniu uczniów SOSW obejrzał m.in. wicestarosta Paweł Kobielusz. Podziękował dyrektorowi Jackowi Polakowi, jego zastępcom, nauczycielom i przede wszystkim uczniom za zaangażowanie i miłe ugoszczenie niemieckich gości. Młodzież z obu ośrodków poza zajęciami w Oświęcimiu, zwiedziła Kraków i gościła w Planetarium Śląskim w Chorzowie.

Wicestarosta przypomniał, że trwa trzeci, a zarazem ostatni etap przebudowy i rozbudowy SOSW. Już teraz warunki pracy i nauki w ośrodku są komfortowe. Szkoła posiada m.in. basen i aulę, nowoczesne pracownie nauki zawodu, a wkrótce wzbogaci się o salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia.

Po zakończeniu trzeciego etapu powiatowa placówka będzie jednym z wiodącym ośrodków tego typu w naszym kraju.

Źródło: powiat oświęcimski / Fot. RL

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend