Kultura

POWIAT. Dzień Patronki Zofii Posmysz w SOSW Oświęcim

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym (SOSW) w Oświęcimiu świętowano Dzień Patronki placówki, Zofii Posmysz. Była więźniarka KL Auschwitz, słynna pisarka i scenarzystka, zmarła w sierpniu 2022 roku w oświęcimskim hospicjum, spoczywając na miejscowym cmentarzu komunalnym.

Portret Zofii Posmysz autorstwa Andrzeja Domarzewskiego

Przebieg Uroczystości

Starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński podkreślił, że wielu uczniów i absolwentów miało szczęście poznać Zofię Posmysz za jej życia. Jej pamięć pozostanie na zawsze z placówką i jej podopiecznymi.

Występy Artystyczne i Wręczenie Nagród

Starosta podziękował uczniom za spektakl poświęcony patronce SOSW w Oświęcimiu. W auli SOSW włodarze Powiatu wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego dotyczącego Zofii Posmysz.

Pamięć o Zofii Posmysz

Przyjaciel Zofii Posmysz, radny powiatowy Leszek Szuster, przypomniał, że bycie patronką placówki było dla niej największą nagrodą. Podczas uroczystości uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście oddali hołd zmarłej przed jej portretem, dziełem artysty Andrzeja Domarzewskiego.

Podziękowania i Plany na Przyszłość

Dyrektor SOSW Jacek Polak podziękował wszystkim gościom za wsparcie i zainicjował pomysł stworzenia ławeczki z postacią Zofii Posmysz.

Fot. RafLor / powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend