Informacje, Wideo

POWIAT. Duże zainteresowanie Powiatowymi Targami Akademickimi

Ponad dwadzieścia uczelni zaprezentowało się podczas 15. Powiatowych Targów Akademickich w popularnym „Konarze”. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży ze szkół w naszym powiecie.

Szkoły prowadzone przez Powiat Oświęcimski cechuje wysoki poziom nauczania, nic więc dziwnego, że absolwenci wybierają uznane uczelnie.

Witając uczestników Targów, wicestarosta Paweł Kobielusz powiedział, że choć dziś w poszukiwaniu wymarzonej uczelni można niemal wszystkie informacje znaleźć w internecie, nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu. Młodzieży, która stoi przed wyborem studiów, życzył powodzenia na egzaminie dojrzałości, wszak bez matury dalsze plany edukacyjne mogą lec w gruzach.

Jolanta Bąk, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. St. Konarskiego w Oświęcimiu wyraziła wdzięczność uczelniom, które rokrocznie od kilkunastu lat wystawiają się w „Konarze”. Młodym ludziom życzyła wyboru takiej uczelni, która umożliwi zdobycie dobrego wykształcenia, satysfakcję, realizację pasji i marzeń.

W „Konarze” swoją ofertę zaprezentowały szkoły wyższe z południowej Polski, m.in. z Krakowa, Wrocławia, ze Śląska i Zagłębia, Bielska-Białej. Stolicę naszego powiatu reprezentowała Małopolska Uczelnia Państwowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego, promując m.in. takie kierunki, jak pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne.

Powiat Oświęcimski na Tragach oprócz wicestarosty reprezentowały także: etatowy członek zarządu powiatu Teresa Jankowska, sekretarz powiatu Beata Chmielowska i naczelnik wydziału edukacji, zdrowia i spraw społecznych Monika Stalica.

Fot. RL /

art. zlecony / www.powiat.oswiecim.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend