Biznes, Informacje

POWIAT. Burmistrzowie chcą przyciągnąć turystów

W chełmeckiej książnicy zorganizowano kolejne spotkanie Stowarzyszenia Powiatów, Miast i Gmin “Forum Małopolski Zachodniej”. Tematem przewodnim było przygotowanie spójnej i wspólnej oferty turystycznej subregionu. Spotkanie poprowadzili burmistrz Chełmka Andrzej Saternus i prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut – prezes zarządu stowarzyszenia. Powiat Oświęcimski reprezentował wicestarosta Paweł Kobielusz.

W spotkaniu uczestniczyli włodarze i przedstawiciele gmin z powiatów oświęcimskiego i chrzanowskiego. Obecny był także starosta chrzanowski Andrzej Uryga. Rozmówcy byli zgodni, by jak najszybciej należy przygotować wspólną ofertę atrakcji turystycznych i ciekawych miejsc w Małopolsce Zachodniej, skrojoną na krótkie, weekendowe wypady. Jej adresatami maja być przede wszystkim mieszkańcy naszej części województwa małopolskiego.

Przyjęto plan pracy stowarzyszenia w tym roku. Na kolejnych spotkaniach zostaną poruszone m.in. kwestie związane z gospodarką odpadami w gminach naszego subregionu i dostępnością komunikacyjną subregionu.

Przypomnijmy, że zebranie założycielskie Stowarzyszenia Powiatów, Miast i Gmin „Forum Małopolski Zachodniej” z siedzibą w Oświęcimiu odbyło się 15 września 2020 r. Celem stowarzyszenia jest m.in. integracja subregionu, przygotowanie strategii Małopolski Zachodniej, dążenie do gospodarczego, kulturowego i turystycznego rozwoju miast i gmin tego obszaru, partnerstwo z samorządem wojewódzkim oraz innymi instytucjami w celu współpracy na rzecz rozwoju zachodniej części Małopolski.

Fot. RL / powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. W mojej obserwacji Chełmek przestanie się wyludniać, kiedy Andrzej „Łukaszenko” pójdzie na emerytrę. Pojawią się również peirsi turyści.

    PS Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść.

  2. Ble,ble ble…. Pogadali sobie,zero konkretów, tylko po to,by wy lemingi głosujace na nich myslały że cos robią za państwowe pieniądze!

  3. podobno w zatorze mają budować linię metra z parku energii do dworca

  4. Prezydent JCh jest na większość ludzi jakoś obrażony. Smutne. Mam nadzieje ze w wyborach mieszkańcy pokażą mu czerwoną kartkę.

  5. Prezydent Oświęcimia jest śmiertelnie obrażony, że władze zatora ciężko pracują w sektorze turystycznym.

  6. Gdzie Zator? Jak można mówić o turystyce z Małopolsce Zachodniej bez Zatora?

Send this to a friend