Informacje, Kultura

POWIAT. Bon turystyczny w powiecie oświęcimskim. Lista miejsc

Polska Organizacja Turystyczna udostępniła specjalną wyszukiwarkę miejsc, w których można płacić za pośrednictwem bonu turystycznego. Zobacz listę podmiotów z powiatu oświęcimskiego.

Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Dopłata do wypoczynku  pośrednio pomoże osłabionej branży turystycznej.

Co to jest bon turystyczny?

Bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wyniesie jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności .
Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Nowe prawo wejdzie w życie jeszcze w te wakacje.

Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Nowe prawo wejdzie w życie jeszcze w te wakacje.

Jak działa?

Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, ważnego do końca marca 2022 r.

Bon będzie można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Dla kogo?

Bon  przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Bony będą przysługiwać niezależnie od poziomu dochodów, tak jak w przypadku Programu 500 Plus.

Dopłatę do wakacji lub ferii zimowych otrzyma prawie 2,4 mln rodzin. 1,9 mln rodzin, czyli blisko 80 proc., ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej. W sumie z programu będzie mogło skorzystać ponad 6 mln dzieci.

Gdzie wykorzystam bon?

Bon będzie można wykorzystać w Polsce.  Obecnie trwają prace nad katalogiem bazy turystycznej. Koordynuje je Polska Organizacja Turystyczna: www.pot.gov.pl

[masterslider id=”52″]

 

Jak składam wniosek?

Bon otrzymasz po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak 500+.

Obejrzyj tutorial, jak założyć konto w PUE ZUS.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. Dlaczego nie ma jeszcze żadnego info, że w Urzędzie Miasta potwierdzono zarażenie COViD u jednej z pracownic oraz kilka osób zostało skierowanych na kwarantanne? Dlaczego ukrywa się tak istotne dla mieszkańców informacje?

  2. Do hotin

    Ja tam nie wiem kto to ten kaczafi. Ale wiem że hajs sie zgadzać.

  3. Do Hotina
    Po co ta ironia, niby „pijesz” do PO ale tak naprawdę masz zawiść do ludzi którym się powiodło w biznesie, którzy ciężko pracują na swój sukces. Pewnie jesteś goły i bez grosza, ale zawdzięczasz to tylko sobie, swojemu lenistwu i głupocie. Najlepiej kogoś krytykować, ale sam się roboty nie chwycisz. Załóż swoją działalność i zatrudnij „sprytną” księgową i sam będziesz kosił forsę. Ale ty wolisz narzekać i kisić się w swej nienawiści do innych ludzi. A nawiasem mówiąc jeżeli jest księgowa co się zna na podatkach to, zgodnie z prawem oczywiście potrafi obniżyć podatki. Nic w tym złego jak to jest zgodnie z prawem. A jeżeli ci nie pasuje to ze swojej wypłaty, oczywiście jak pracujesz, dołóż do państwa deklarując ze swoich podatków jeszcze więcej.

  4. Do hotin

    To nie som pieniondze s podatkuf tylko od rzondu. To oni w rzondzie dajom nam te pieniondze. Jeden muj somsiad muwi że to s podatkuf ale to wcale nie prawda. Bo ja podatkuf nie płace. Mafje watoskom pokonali to sie pienionżki znalazły. A z tym bonem to sie troche martwie bo w tym całym wykazie nie ma sklepuw monopolowych. A ja wole wypoczywać nad sołom przy piwku. Po co ja mam jeździć po Polsce i zlodziejom płacić jak tu sie tak samo moge napić. Źle to pomyśleli. Pandemonium sie skończyło bo pan premier tak powiedział to chyba mam prawo sie napić piwka tam gdzie mi pasuje. No nie pomyśleli o nas bjednych pokszywdzonych pszez los.

Send this to a friend