Informacje

POWIAT. 87 interwencji, nie przestrzegali zasad bezpieczeństwa

Pomimo stałych apeli dotyczących zasad obowiązujących w okresie stanu epidemii, podczas ubiegłego weekendu (3-5.04.2020), policjanci na terenie powiatu oświęcimskiego przeprowadzili  87  interwencji związanych z ujawnionymi lub zgłoszonymi przez mieszkańców, przypadkami łamania prawa, wprowadzonego w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Największą liczbę przypadków stanowiło złamanie obostrzenia dotyczącego zakazu gromadzenia się. Takich interwencji w ciągu trzech dni w różnych miejscowościach naszego powiatu odnotowano, aż 71, i  w większości dotyczyły one osób, które siedząc na ławeczkach spożywały alkohol lub w porze nocnej zakłócały spokój i ciszę nocną mieszkańcom. Natomiast 16 przypadków dotyczyło złamania zakazu przemieszczania się i najczęściej interwencje te dotyczyły osób nietrzeźwych wracających do  swoich domów od znajomych lub też uczestników imprez alkoholowych, którzy swoim głośnym zachowaniem wzbudzili zainteresowanie  sąsiadów.

Wobec 101 sprawców wykroczeń policjanci sporządzili dokumentację, która została przekazana do Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, natomiast na część sprawców wykroczeń sporządzono wnioski o ukaranie do sądu, nałożono mandaty karne lub zastosowano pouczenia.

Przypominamy, że osoby, które lekkomyślnie naruszają zasady postępowania obowiązujące w związku z epidemią koronawirusa, ryzykują zdrowiem, a nawet życiem nie tylko swoim, ale i innych osób – w tym ich rodzin i bliskich, z którymi mogą mieć kontakt.

Wszyscy ci, którzy umyślnie nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań.

Policja kolejny raz apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu,  ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

Send this to a friend