Informacje

Pościg policji w Brzeszczach: kierowca Renault pod wpływem narkotyków

Pościg policyjny Brzeszcze

W czwartek 4 lipca w gminie Brzeszcze doszło do pościgu policyjnego, który zakończył się wypadkiem. Kierowca Renault był pod wpływem amfetaminy i miał zakaz prowadzenia pojazdów. Więcej informacji na temat zdarzenia.

kierowca Renault pod wpływem narkotyków
kierowca Renault pod wpływem narkotyków

Pościg Policji w Brzeszczach: Kierowca Renault Pod Wpływem Narkotyków

Dziś (4.07.2024) przed południem policjanci z oświęcimskiej drogówki prowadzili działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Brzeszcze. Około godziny 12:30 zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki Renault, który przekroczył dozwoloną prędkość. Pojazd jechał z prędkością 71 km/h na odcinku z ograniczeniem do 50 km/h.

Pościg i Wypadek

Kierowca Renault zignorował sygnał do zatrzymania się, co spowodowało, że policjanci podjęli pościg. W Osieku, na ulicy Głównej, przy skrzyżowaniu z ulicą Bugaj, Renault uderzyło bocznie w inny pojazd. Skutek tego zderzenia to wypadnięcie z jezdni, uderzenie w słup energetyczny i dachowanie w przydrożnym rowie.

Obrażenia i Transport do Szpitali

W wyniku wypadku obrażeń doznali zarówno kierowca, jak i jego pasażer. 28-letni mieszkaniec gminy Brzeszcze oraz jego pasażer zostali przewiezieni do szpitali – kierowca karetką Pogotowia Ratunkowego, a pasażer helikopterem LPR. Oboje byli przytomni.

Pościg policyjny Brzeszcze
Pościg policyjny Brzeszcze

Wyniki Badań

Badanie stanu trzeźwości kierowcy nie wykazało obecności alkoholu, jednak narkotest w ślinie 28-latka ujawnił obecność amfetaminy. Ponadto, policjanci ustalili, że kierowca miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów, wydany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend