Informacje, Wideo

Porozmawiajmy.O: Można się bardziej zaangażować

W tym odcinku „Porozmawiajmy.O” gościmy Renatę Fijałkowską – społecznika, pedagoga, psychologa i psychoterapeutę, a także pracownika administracji samorządowej.

Pani Renata Fijałkowska to osoba o wielu zainteresowaniach, ogromnym zaangażowaniu i rzadkich umiejętnościach. Od lat aktywnie udziela się zawodowo i społecznie pomagając ludziom w swoim otoczeniu. Pani Renata zachęca także nas wszystkich do większej aktywności społecznej, poznawania nowych ludzi, ciągłej nauki i rozwijania swoich pasji i umiejętności. Sama jest bardzo dobrym przykładem. Działa bowiem aż w trzech organizacjach pozarządowych, o których też nieco nam opowiada. W trakcie rozmowy pojawia się m.in. kwestia potrzeby kompleksowego wsparcia dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. To obecnie ba pewno pilny i ważny temat. Dyskutujemy również o konieczności wręcz poszerzania bazy mieszkań komunalnych, również dla wychowanków domów dziecka, co niezmiernie ułatwiłoby im start w dorosłe życie. Podobnie zresztą wygląda sytuacja z tzw. mieszkaniami chronionymi. Podpytujemy też w obszarach związanych z wykształceniem i specjalizacją zawodową naszego gościa.

Jak zawsze zachęcamy samorządowców, społeczników, przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji do rozmowy przed kamerą, jak również zgłaszania własnych propozycji tematów i współtworzenia z nami kolejnych odcinków.

Nasz adres e-mail: porozmawiajmy.o.oswiecim@gmail.com

Nasz numer telefonu: 500 146 701


Zapraszamy do udziału we wspólnej obywatelskiej dyskusji w „Porozmawiajmy.O”!

 

art. zlecony

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend