Informacje

OŚWIĘCIM. Zwierzęta na billboardach. Nowa akcja promocyjna miasta

Miasto przygotowało kampanię informacyjną, której celem jest popularyzacja Miejskiego Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Kamieniec 30. Przy drogach wjazdowych do miasta, na billboardach, są zdjęcia psów i kotów,  nazwa schroniska, strona internetowa. Jest też apel: Razem zadbajmy o zwierzaki. – W ubiegłym roku Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals zrezygnowało z prowadzenia schroniska. W tej sytuacji opiekę nad bezdomnymi psami i kotami powierzyliśmy Miejskiemu Zakładowi Usług Komunalnych. Nasza akcja ma szeroki wymiar, skierowana jest do mieszkańców, firm, instytucji, przedsiębiorców. Chcemy ich poinformować o zmianie zarządcy schroniska i jednocześnie zaprosić do współpracy. Do wspólnej troski o czworonogi, o wsparcie w postaci zakupu karmy czy koców. Zachęcamy też do adopcji, do stworzenia im dobrych warunków u kochających opiekunów. Zwierzęta są spragnione obecności ludzi, spacerów czy zabaw. Dlatego zapraszamy też wolontariuszy, którzy chcą pomóc w opiece nad zwierzętami w schronisku –  mówi prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.

Podkreśla też, że ostatnio obiekt został zmodernizowany.  Remontowane były pomieszczenia socjalne i boksy dla zwierząt, wykonano wentylację i klimatyzację. Jest nowe oświetlenie zewnętrzne oraz ogrodzenie i monitoring. Ten zakres prac pochłonął ponad 300 tys. zł.  Modernizacja schroniska była konieczna, aby zapewnić optymalne warunki dla przebywania bezpańskich zwierząt oraz pracy ich opiekunom. a także spełniać najnowsze wymagania weterynaryjne dla prowadzenia schronisk dla zwierząt, wydane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt jest czynne, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 8 do 16. Osoby odwiedzające schronisko mogą to robić codziennie w godzinach od 13 do 15.30. Aby uzgodnić sprawy bieżące, adopcje, zbiórki należy dzwonić pod numer 577370112. Do schroniska przyjmowane są wyłącznie zwierzęta z miasta Oświęcimia, po uprzednim zgłoszeniu przez odpowiednie służby.

Jeśli zauważysz w mieście błąkającego się psa czy kota lub zwierzę z wypadku komunikacyjnego niezwłocznie powiadom:

Straż Miejską tel. 986 lub 33 842 92 12

Policję tel. 997

Można też zadzwonić pod numer 112 lub do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego tel. 33 844 89 80.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend