Informacje

OŚWIĘCIM. Zasnął pozostawiając na fotelu niedopałek papierosa

Dwaj policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu st. sierż. Witold Stefańczyk oraz st. post. Ivo Kopijasz,  uratowali życie 57 –  letniemu mieszkańcowi Oświęcimia, który w  ubiegły piątek doprowadził do zadymienia jednego z bloków. Mężczyzna zasnął pozostawiając na fotelu niedopałek papierosa.

Do zdarzenia doszło w nocy z 3/4 stycznia br.. Tuż po godz. 22.00  policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zadymienia w jednym z bloków przy ulicy Śniadeckiego w Oświęcimiu. Najbliżej miejsca zdarzenia było dwóch policjantów z ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Mundurowi błyskawicznie dotarli we wskazany rejon. Po wejściu do klatki schodowej szybko zlokalizowali mieszkanie, z którego wydobywał się dym. Drzwi do mieszkania były uchylone. Policjanci zachowując względy bezpieczeństwa weszli do wnętrza,  otworzyli okna, a następnie dokonali sprawdzenia mieszkania. W jednym z pomieszczeń odnaleźli, leżącego na tapczanie nieprzytomnego mężczyznę.  Mundurowi natychmiast wynieśli mężczyznę z mieszkania i przekazali strażakom. Następnie wspólnie z kolejną grupą strażaków weszli  ponownie do klatki schodowej, aby sprawdzić czy inni mieszkańcy są bezpieczni.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia ustalono, że przyczyną zadymienia bloku  było zaprószenie ognia, a spaleniu uległ jedynie fotel znajdujący się w mieszkaniu 57 – latka.

Za stworzenie tego rodzaju zagrożenia, mężczyźnie grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend