Informacje

OŚWIĘCIM. Zarzuty dla księdza za propozycje seksualne

Oświęcimska prokuratora skierowała do miejscowego sądu rejonowego akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu kapłanowi jednej z tamtejszych parafii. Zdaniem śledczych, ksiądz Szymon
C. za pomocą internetu, składał propozycje seksualne małoletniej parafiance. Za ten czyn grozi mu do 2 lat więzienia. Wobec mężczyzny zastosowany został dozór policji.

Jak informuje diecezja Bielsko-Żywiecka, wikariusz został już odsunięty od pracy duszpasterskiej i pozbawiony możliwości kontaktu z osobami małoletnimi.

red.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

16 komentarzy

 1. Rzecz w tym, że to księża, ze względu na swoją rzekomą wyższość moralną, czują się powołani do udzielania maluczkim wytycznych – jak żyć. Grzmią z ambon napominając i grzechy owieczkom odpuszczają. Tymczasem wcale nie mają czystych łapek. W dodatku ich zwierzchnicy biskupi tuszują przestępstwa pedofilii wysyłając przyłapanych na drugi koniec Polski. Więc co z tą wyższością moralną?

 2. To jest skandal, że zamiast pochylić się nad nieszczęściem dzieci i zjednoczyć się, aby dzieciom nie działa się krzywda, jakiś Rysio zaczyna atakować ludzi, którzy podjęli temat pedofili.

  Sprawa pedofili dotyczy WSZYSTKICH grup społecznych, ale Platforma chce, by Polacy myśleli, że tylko księża.

  Paradne krytykować rejestr, o który zabiegał i wreszcie zrealizował PiS.

 3. Czekamy na komentarz ze strony hotina. Ale chyba nie ma co na to liczyc. Jak wiadomo ci pedofile są elektoratem tej pisochołoty. Pisuary nie powiedzą na nich złego słowa. 🙂 🙂

 4. !1) Haha Jesli to nie tylko tani PR-owski bełkot tylko realna chęć egzekwowania prawa dlaczego pisowska prokuratura nie zatrzymala tego wstrętnego Polanskiego podczas jego wielokrotnych oficjalnych wizyt w Polsce w okresie ich rządów? Slowa kontra czyny słucham:)Jaj zabrakło czy czego?:)

  2) Gratuluje autorytetów:Sylwester Latkowski- reżyser paradokumentu bez cienia dowodów wiedząc że nic nie ma skamlający do Szyca po nocach na messengerze o „cokolwiek”.. wiekszosc nas byla kiedyś w lokalu,kajpie,imprezie gdzie przewijaly się narkotyki itp. czy to znaczy ze wiekszosc brala udział w tym procederze?
  Idąc tym tropem każda owieczka w kościele jest winna pedofili??Wlacz myslenie gościu:) Twój paradokumentalista pod koniec lat dziewięćdziesiątych został skazany na karę 2 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności za wymuszenie rozbójnicze. W latach 1993–1998 ukrywał się w Federacji Rosyjskiej.Toż to prawdziwy wieszcz prawicy.
  Serio?hahahaa

  3)j.w.
  niech krystaliczny:) Sylwester poduczy sie u Sekielskich jak się robi dokument z prawdziwego zdarzenia.Wazny temat totalnie spartolony brakiem warsztatu i umiejetnosci zdobywania swiadkow/dowodow. Kompromitacja a szkoda. Sekielscy nie insynuują ida kilometr dalej i konfrontują. Lata swietlne.O czym tu pisać.

  4)Dlaczego tak powierzchownie? poczytaj sobie tło tej ustawy a nie tylko okładke. Btw Trzaskowski o ile wiem i tak nie glosowal bo go nie było:)Ale ok.
  Przecież mógł:)Zarzut z tych „mocnych”:)

  Pomysł utworzenia publicznego rejestru krytykował m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich. Powoływał się on na badania przeprowadzone w stanach USA, w których działały podobne rejestry publiczne. Według nich publikowanie danych sprawców wcale nie zmniejsza liczby przestępstw seksualnych ani odsetka recydywy, za to prowadzi do samosądów, prześladowań rodzin sprawców oraz ich ofiar.
  Rejestr gwałcicieli nie zmniejszy liczby przestępstw. Za to zniszczy życie ich rodzin i ofiar
  Gdy rejestr już powstał, RPO alarmował, że w lutym 2018 roku otrzymał list od chłopca, który wraz z siostrą przed kilkoma laty padł ofiarą przemocy seksualnej ze strony ojca. Tuż po otwarciu rejestru zauważył na Facebooku popularny w jego miejscowości wpis, w którym udostępniono nazwiska i zdjęcia przestępców seksualnych, w tym jego ojca. “Wiem, że to kwestia czasu, kiedy ludzie zaczną się dopytywać, czy to mój ojciec” – napisał do Rzecznika.
  RPO zaapelował do Zbigniewa Ziobry, a następnie do premiera Mateusza Morawieckiego o wprowadzenie przygotowanie przepisów, które umożliwiałyby członkom rodzin sprawców i ich ofiarom wnioskowanie o wykluczanie ich z publicznego rejestru. Obecna ustawa na to nie pozwala. Jego apel pozostał bez odpowiedzi.

  Dlaczego w rejestrze nie ma księży?

  W jawnej części rejestru sprawców przestępstw seksualnych długo nie można było znaleźć żadnego z około 50 skazanych księży. Zrodziło to podejrzenia, że zostali oni z niego usunięci. We wrześniu 2018 roku “Gazeta Wyborcza” zasugerowała nawet, że o wyjęcie księży z rejestru postarało się Ministerstwo Sprawiedliwości. “GW” się pomyliła – okazało się, że ks. Paweł Kania, którego przypadek miał tego dowodzić, został skazany z paragrafu, który nie kwalifikował go do umieszczenia w jawnej części rejestru.
  Ohydny Kruczek prawny chroniący ksiedza przed …skutkami wlasnie tej ustawy…Kosmos. Serio? To ma być poważne?:)

 5. Sprawa pedofili dotyczy WSZYSTKICH grup społecznych, ale Platforma chce, by Polacy myśleli, że tylko księża.
  O nie, moi drodzy, tak dobrze nie będzie… Nie zafałszujecie PRAWDY.

  Jeśli chodzi o obrońców pedofili, to trzeba pytać działaczy Platformy Obywatelskiej, co zrobili w sprawie Zatoki Sztuki w Sopocie?

  Kuba Wojewódzki zaczął chodzić z ochroną, dlaczego? Czego się boi? Latkowski go tylko prosił, żeby opowiedział co widział, gdy przebywał w Zatoce Sztuki.

  Polecam film Latkowskiego www+vod+tvp+pl/video/nic-sie-nie-stalo,nic-sie-nie-stalo,48142325

 6. Mapa kościelnej pedofilii i przemocy seksualnej w Polsce
  h+t+t+p+s://g+o+o.gl/maps/53ddP49eJPNkmPxZ9

  Z w/w adresu usuwamy plusy

 7. 1.
  30 października 2014
  Polski rząd będzie bronił ściganego przez Amerykanów Romana Polańskiego. Jak oznajmił Rafał Trzaskowski, jeden z głównych doradców pani premier Kopacz i wiceminister spraw zagranicznych, reżyser nie musi się niepokoić o zatrzymanie.

  „Polański ma duże zasługi dla polskiej kultury, więc można mieć problem z podjęciem jednoznacznej decyzji. Trzeba być ostrożnym, by Romana Polańskiego nie narażać na takie sytuacje…” powiedział Trzaskowski

  2. „Zatoka sztuki” Sopot – film „Nic się nie stało”

  3. Dworzec centralny Warszawa

  4. Rejestr pedofilów – 215 posłów PO nie zagłosowało za tym rejestrem – (Ustawę podpisał prez.Duda)

 8. Obatel rysiu dodaj czego dotyczylo ulaskawienie. Pedofil odsiedzial wyrok w wiezieniu x lat temu. Ulaskawienie dotyczylo zakazu zblizania sie do pokrzywdzonej na wniosek pokrzywdzonej…chore jest w tym wszystkim to, ze pozwolili mu razem mieszkac…

 9. Oczywiście proboszcz Kiszczak (tak się naszywa) nic nie wiedział. Koledzy wikarzy (?) też nic a nic. Absolutnie.
  Dopiero musiał znaleźć się odważny ojciec, który najprawdopodobniej uratował w ten sposób od pedofila inne dziewczynki – za co chwała mu !!!!!!!

 10. Spokojnie. Pan Duda jak wygra, to go ułaskawi. W marcu jednego już ułaskawił.

 11. Co to jest odwrotny egzorcyzm?
  Gdy diabeł wypędza księdza z ciała dziecka.

 12. To nic.Dostajemy przecież 500 zł. To nic. Rządzą u nas faszyści. To nic. Strefa wolna od LBGD. To nic. Szumowski zrobił interes życia. To nic. Prezydent uniewinnił pedofila. To nic. Pedofile w czarnych sukniach są przenoszeni z parafii do innej. To nic. 500 + dostaliśmy… a może Putin da nam 100 zł ? Głosujemy za przyłączeniem Polski do Rosji będziemy dostawać 100 +

 13. Pewnie do jakiejs pomorskiej szkoły „za kare”. Ta władza przeciez bardzo ostro każe sprawy
  zwiazane z seksualizacja dzieci…

  Przyklad? Prosze bardzo.

  We wtorek w dzienniku „Rzeczpospolita” w artykule poświęconym prezydenckim ułaskawieniom, pojawiła się informacja, że prezydent Andrzej Duda 14 marca tego roku ułaskawił siedem osób. Była wśród nich osoba skazana z art. 197 par. 3 Kodeksu karnego w zbiegu z art. 157 par. 2 k.k. To przepis mówiący o zgwałceniu i wymuszeniu innej czynności seksualnej wobec małoletniego poniżej 15. roku życia oraz znęcaniu się i naruszeniu czynności narządu ciała na okres nie dłuższy niż 7 dni.

  Tlumaczenie Dudy-do samodzielnej oceny:”Dorosła już od lat pokrzywdzona z matką prosiły o uchylenie zakazu zbliżania się, bo w praktyce mieszkają ze skazanym w jednym domu. To sprawa rodzinna. ” SPRAWA RODZINNA ……………..

Send this to a friend