Sport

OŚWIĘCIM. Zarząd powiatu wsparł finansowo drużynę hokejową Re-Plast Unia Oświęcim

Współpraca Powiatu Oświęcimskiego z hokejową drużyną Re-Plast Unia Oświęcim będzie kontynuowana. Dziś na tafli lodowiska przy ul. Chemików 4 starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński i wicestarosta Paweł Kobielusz przekazali na ręce Pawła Krama, prezesa spółki Oświęcimski Sport czek na kwotę 60 tys. zł. To forma promocji Powiatu Oświęcimskiego poprzez sport na drugą część sezonu w Tauron Hokej Lidze.

Hokej na lodzie wywołuje ogromne zainteresowanie i takież emocje. I to bynajmniej nie tylko w naszym powiecie. Występy biało-niebieskich w Tauron Hokej Lidze śledzą fani tej widowiskowej dyscypliny w wielu zakątkach naszego kraju. Nie powinno więc dziwić, że obecne władze Powiatu Oświęcimskiego przez całą kadencję wspierały biało-niebieski team. W ramach umowy, na strojach hokeistów Unii widoczne jest logo powiatu. Jest ono także eksponowane w kilku miejscach na tafli oraz na bandach oświęcimskiego lodowiska.

To już 5. rok odkąd wspieramy pierwszą drużynę Unii Oświęcim. Myślę że ta współpraca jest owocna. Nasi hokeiści są rozpoznawalni w całym kraju poprzez relacje z ich występów mediów, zarówno lokalnych, regionalnych, jak i ogólnopolskich. Doskonale promują ziemię oświęcimską – powiedział wicestarosta Paweł Kobielusz.

Zadowolenia z kontynuacji współpracy z Powiatem Oświęcimskiej nie krył prezes Paweł Kram. Podkreślił że samorząd powiatowy od wielu lat jest dla klubu z ul. Chemików stabilnym i godnym zaufania partnerem.

Wicestarosta Paweł Kobielusz zaznaczył, że pomoc finansowa Powiatu Oświęcimskiego nie ogranicza się do pierwszej drużyny Re-Plast Unia Oświęcim.

– To także wsparcie samorządu powiatowego dla innych dyscyplin w formie dotacji dla klubów i stypendiów dla młodych sportowców. To nie tylko hokej, również m.in. siatkówka, pływanie, piłka nożna, sporty walk. Jesteśmy mocno zaangażowani w krzewienie kultury fizycznej – podkreślił wicestarosta.

– Wkrótce czekają nas play-offy. Mam nadzieję, że nasza drużyna, która obecnie jest wiceliderem, w decydującej fazie sezonu wzniesie się na wyżyny swoich umiejętności i zdobędzie główne trofeum – podsumował wicestarosta Paweł Kobielusz.

Biało-niebiescy w swojej historii ośmiokrotnie wywalczyli mistrzostwo Polski. Oświęcimski klub zdobył też dziewięć srebrnych medali i trzy brązowe. Dwukrotnie sięgnął po Puchar Polski.

Fot. RafLor / powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

  1. Kampanię wyborcza proszę sobie robić za własne pieniądze a nie publiczne.

  2. Nn zapoznaj się z wysokością dotacji w innych miastach. Kompletny ignorant z ciebie.

  3. Na ostatniej sesji Pan Hertig Publicznie stwierdził że SIRO i Budżet Obywatelski to to samo . Jako Historyk i samorządowiec wie albo nie wie co mówi .wypada udowodnić swoje teorie lub przeprosić mieszkańców publicznie.

  4. Na głupotę samorządowców nie ma siły, a okradani mieszkańcy powiatu nie mają wpływu na to ich okradanie. Jakakolwiek byłaby opcja przy korycie to i tak kasa będzie marnotrawiona.

  5. 1436, niech ich będzie nawet 2000 – to dalej śmieszna liczba. Ale dlaczego kilkadziesiąt tysięcy ludzi ma się zrzucać na rozrywkę dla 1436 lub 2000 ludzi? Szkolenie młodzieży w dowolnej dyscyplinie i infrastruktura to oczywiście co innego i na to powinny być przeznaczane te środki. Pensje zagranicznych grajków tylko z prywatnych pieniędzy sponsorów.

  6. Nn: W 2023 r. średnia frekwencja na meczu wyniosła 1436 osób. Mało? Pokaż mi inne wydarzenie, poza mszami w kościołach, które regularnie i na raz przyciąga tyle osób?

  7. @Nn Tak garstka ludzi. A Krystian Dziubiński w plebiscycie na sportowca Polski zajął 12 miejsce i mocno zdystansował Roberta Lewandowskiego. Nie masz pojęcia o sporcie, to się nie wypowiadaj. Ile jadu na tym portalu. Widać PiS pełen frustracji i w głębokiej defensywie.

  8. Finansowanie zawodowego sportu z publicznych pieniędzy to patologia. A bajki o ogromnym zainteresowaniu hokejem i o promocji powiatu też sobie darujmy. Gdzie ten powiat promujemy? W Tychach, czy może w Krakowie? Hokejem interesuje się garstka ludzi. Brawo Kobielusz, już nie masz mojego głosu, za to chętnie zagłosuję na tego, który jako pierwszy obieca skończyć z tą patologią.

Send this to a friend