Informacje

OŚWIĘCIM. Z zadymionego mieszkania wydostał swojego sąsiada

Mieszkaniec Oświęcimia wykazał się odwagą i wzorową postawą obywatelską. Wyważył okno, a następnie z zadymionego mieszkania wydostał swojego sąsiada, ratując mu życie.

W poniedziałek (26.06.2023) operator numeru alarmowego otrzymał zgłoszenie dotyczące zadymienia w jednym z mieszkań oraz na klatce schodowej bloku przy ulicy Sobieskiego w Oświęcimiu.  Na miejsce natychmiast udały się służby ratunkowe.

W trakcie czynności policjanci ustali, że 31 – letni mieszkaniec Oświęcimia oraz  jego matka zauważyli, że spod drzwi jednego z mieszkań na parterze wydobywa się dym. Seniorka natychmiast powiadomiła służby ratunkowe, a w tym czasie jej syn wyważył okno po czym wszedł do zadymionego mieszkania. W jednym z pomieszczeń znalazł śpiącego 69 – latka, którego natychmiast wyniósł na zewnątrz budynku.

Następnie do mieszkania weszli strażacy. Szybko zlokalizowali źródło zadymienia. Było nim spalone naczynie na kuchence gazowej, w którym 69 – latek zamierzał ugotować obiad. Strażacy oddymili mieszkanie i klatkę schodową.

Podziękowania za prawidłowa reakcję na zdarzenie.

Na podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie zasługuje pan Paweł oraz jego matka. Dzięki ich działaniu na miejsce zostały wezwane służby, a 69 – latek został wyniesiony z mieszkania nie doznając zatrucia dymem.

Widzisz? Reaguj.
O reagowanie na przestępstwa, wykroczenia czy też inne niebezpieczne zdarzenia apelujemy do wszystkich mieszkańców. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend