Informacje

OŚWIĘCIM. Wystrzelali medale Mistrzostw Polski

W dniach 8-11 październik odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików we Wrocławiu. Zawodnik Jakub Bratek z Oświęcimia reprezentując klub KBS Pszczyna zdobył złoty medal w konkurencji Ppn mix wraz z Weroniką Krajewską zostając tym samym Mistrzem Polski. W konkurencjach indywidualnych był piąty, ósmy i dziesiąty. Startowała również druga z zawodniczek z Oświęcimia, Gabrysia Siatka zajmując jedenaste miejsce.

Tydzień później oboje uczestniczyli w zawodach Zlot Orlików w Siedlcach. W konkurencji Ppn młodzików Kuba okazał się najlepszy i wygrał z wynikiem 370 pkt., który był zaledwie 3 pkt. słabszy od rekordu Polski młodzików. W finałach zarówno Kuba jak i Gabi zajęli czwarte miejsca. Uzupełniał ich junior młodszy Kacper Piętka, który w swojej konkurencji karabinowej zajął ostatecznie dziesiąte miejsce.

Całą trójkę prowadzi trener Grzegorz Kościelnik.