Informacje

OŚWIĘCIM. Wyjazd integracyjny kadry szpitala w dobie V fali Covid?

Dyrekcja Szpitala Powiatowej w Oświęcimiu wprowadza ograniczenia covidowe dla pacjentów, równocześnie organizując dla swojej kadry wyjazd szkoleniowy w górach? Radny powiatowy prosi starostę o pilne wyjaśniania.

Foto: Szpital Powiatowy w Oświęcimiu

Poprzedni artykułNastępny artykuł

21 komentarzy

 1. @Przytomny Tylko, że przez jednostki budżetowe przewala się najwięcej kasy i trzeba coś wymyślić, żeby nie trafiły tam, gdzie powinny, czyli do mieszkańców.

 2. Panie Jurzak zgłoś się Pan do swojego kolegi od licznika. Niech dla Pana też ustawi w Oświęcimiu licznik głupoty, że skalą nieskończoności.

 3. 1. Czy prawdą jest, że większość prac remontowych dostaje firma z Żywca (bez przetargu) powiązana rodzinnie z dyrektorem ?
  2. Czy i ile zapłacił dyrektor za kilkudniowe mieszkanie w szpitalnych mieszkaniach (apartament z TV satelitarną) .
  3. Czy zasadny był zakup telewizora za 12 tys. złotych?
  4. Czy zakup nowego samochodu do dyspozycji dyrektora (na dojazdy do domu) był uzgodniony z Panem Starostą i dlaczego odbył się bez przetargu. Kto ponosi koszty utrzymania samochodu.
  5. Kto organizował zabawę w sylwestra w budynku administracji szpitala i jaki był jej koszt (20 metrów dalej w hospicjum umierali ludzie).
  6. Ile wynosi obecnie zadłużenie szpitala i co Pan Starosta zamierza zrobić w tej sprawie ?
  7. Jaka idea przyświecała remontowi budynku dawnych ogrodów? Jak to ma się do poniesionych kosztów za wynajem kontenerów oraz budową pomieszczeń dla sekcji bielizny w garażach.

 4. Ile zysku przynoszą szpitalowi mieszkania wyremontowane za ponad 1 mln złotych (powiat dołożył 1 mln zł)?

  Czy dyrektor wynajmując mieszkanie szpitalne ponosi koszty wynajmu?

 5. O co tyle krzyku? V fala się podobno cofa. To informacja z pierwszej ręki od obecnego Ministra Zdrowia. Jeszcze punktów wymazów w aptekach na terenie całego kraju nie uruchomili w ilości jakiej zapowiadali a już naród wyzdrowiał. No cud. 180 tysięcy badań dziennie to wszystko na co było stać ten system. No ale trzeba temat wygasić. Tu zachęcają do szczepień bo naród nie wyszczepiony, mija kilkanaście dni i zamiast ustawy lex Kaczyński „o podejrzanie chorych na covid pracownikach”, ogłaszają że temat obowiązkowych szczepień od 01 marca dla okreslonych grup zawodowych znika. Maseczki też podobno pójdą w kąt. To że w europejskich świetnie wyszczepionych krajach jest obecnie po 300, 400 czy 690 zgonów dziennie już nikogo nie interesuje. Czas zmienić narrację? Słupki poparcia są ważniejsze niż zdrowie Polaków, czy przechodzimy na ostrą wersję spóźnionego szwedzkiego modelu pandemii?

 6. Pierwszy z brzegu: „W rumuńskich wsiach Mogosoaia i Buftei w dniach 10 – 12 września ubiegłego roku rozegrano Międzyparlamentarny Turniej Piłki Nożnej. Wzięły w nim udział reprezentacje Włoch, Ukrainy, Turcji, Rumunii (kraj wystawił dwie drużyny: z Izby Deputowanych i Senatu) oraz Polski.
  „W sumie poleciało ich 16, w tym 11 z klubu PiS (Marek Ast, minister sportu, Kamil Bortniczuk, Marcin Gwóźdź, Jan Kanthak, Bartosz Kownacki, Jarosław Krajewski, Wiesław Krajewski, Paweł Lisiecki, Grzegorz Matusiak, Marek Matuszewski i Marcin Porzucek), Krzysztof Gawkowski z Lewicy, Dariusz Klimczak z PSL, Krzysztof Tuduj z Konfederacji, Michał Wypij z Porozumienia i niezrzeszony Łukasz Mejza, do niedawna wiceminister sportu. Na liście był też Michał Jaros z KO, ale ostatecznie odwołał wyjazd” – podała Rzeczpospolita. „Bilety każdego kosztowały 3,1 tys. zł, za wyjątkiem Mejzy, u którego wydatek wyniósł 5,8 tys. zł. W sumie daje to 53 tys. zł. Doszły do tego m.in. diety i ubezpieczenia oraz koszty wyjazdu dwóch pracowników Kancelarii Sejmu, w tym komendanta straży marszałkowskiej Michała Sadonia”.

  Wyjazdy integracyjne to w Polsce plaga. Jeśli nie obchodzi mnie, gdy za własne pieniądze organizuje je sobie prywatna firma, to takie „szkolenia” w jednostkach budżetowych powinny być po prostu zakazane.

 7. No i gdzie ta zapaść służby zdrowia tak przez tą służbę i PO nagłaśniana ??? NIECH ŻYJE BAL.

 8. „Super” interpelacja ale nie z ligą lekarzy oni wiedzą co mają robić .

 9. Szalone panopticum medyczna kadra zarządzająca to w 90% zatrudnieni na kontrakcie jako firmy jednoosobowe więc dyrektor nic nie moze im zafundować nawet szkoleń , również nie mają prawa do funduszu socjalnego

 10. Ludzie, dajcie innym żyć. Zajmijcie się swoją robotą. A wolnym czasie może wolontariatem w hospicjum. Albo zorganizujcie sobie wyjazd integracyjny w gronie tropicieli praworządności.

 11. Lekarze do lancetów, pisarze do piór, studenci do nauki, nauczyciele pod tablice! Krótko mówiąc – do roboty inteligenty zakichane.

 12. „Dyrektor na wniosek załogi” – dobry kawał. Ten pan zajmuje stanowisko LIKWIDATORA szpitala, nie interesują go wnioski załogi. Starostwo powinno przeprowadzić gruntowną kontrolę wydatków pana dyrektora, oraz jego decyzji „racjonalizatorskich”. Co reorganizacja to straty dla szpitala. Nie ma inwestycji która nie przyniosła by powiększenia strat finansowych ( likwidacja sekcji terenowej i w zamian płacenie za usługi ZUK-owi, czysta strata. Likwidacja przewozów opieki świątecznej i przekazanie ich firmie zewnętrznej, Też z „zyskiem”.
  A ostatnio kupno dla siebie nowej skody ( do dyspozycji dyrekcji – czyli dojazdy codzienne do domu ).
  Panie Starosto proszę się przyjrzeć dokładnie wydatkom dyrekcji poprzez przeprowadzenie dokładnej kontroli (najlepiej CBA, NIK itp), a może wyjdą inne „kwiatki”.

 13. A gdyby dyrektor szpitala w ramach zakładowego funduszu socjalnego na wniosek załogi zorganizował wyjazd rekreacyjny połączony z dobrowolnym szkoleniem to też miałby pytać władz powiatu? Poza tym, pytanie jest nieco mało precyzyjne – władz powiatu czyli kogo? Rady powiatu czy zarządu? To jest ten psychologiczny rys ludzi PiS – oni ręcznie sterują absolutnie wszystkim i uzurpują sobie prawo do „decydowania” o wszystkim. Natomiast kiedy oni podejmują decyzje ważne dla jakiejś placówki, to w razie protestów oczywiście odpowiada dyrektor. Taka prowincjonalna i postfeudalna Polska „Prawa” cała. Go…noburza.

 14. Chyba ostatnio grunt się zaczął lokalnym PiSom obsuwać bo się uaktywniają i walczą o uwagę, w trakcie jak frakcje gryzą się w Krakowie. Żeby pan Bochenek mógł donieść kto jest dzielny. To jakby jedno. Drugie: czy Pan Jurzak monituje udział wierzących lekarzy w mszach św w kościołach gdzie z reżimem sanitarnym, delikatnie mówiąc, nie jest najlepiej? Może warto napisać interpelacje i zapytanie do dyrektora szpitala czy lekarze kluczowych oddziałów biorą udział w mszach świętych on-line?

 15. Lekarze pracują w warunkach „frontowych” i odpoczynek im się należy pisowcom kasa. Dobry lekarz, to lekarz wypoczęty.

 16. Czy w ocenie radnego Jurzaka zabawa sylwestrowa dla kilkudziesięciu tysiecy osób w dobie pandemii w Zakopanem byla uzasadniona z uwagi na groźbę zakażenia, kwarantanny i izolacji dodatkowych kilku tysięcy osób?

  Czy w ocenie radnego Jurzaka sytuacja ekonomiczna kraju uzasadnia wydatkowanie pieniędzy na imprezy masowe z pogwałceniem wszelkich norm obostrzeń epidemicznych (wg stanu na dzień 31.12.2021?)

  Czy w ocenie radnego Jurzaka 45 milionów euro, które zapłacimy za Turów to wynik wielkiego sukcesu negocjacyjnego?

  Czy w ocenie radnego Jurzaka 1, 950 mld PLN to uzasadniony wydatek na telewizję publiczną biorąc pod uwagę bardzo niski poziom przekazywanych za jej pośrednictwem tresci?

  Czy w ocenie radnego Jurzaka koszty poniesione przez udziałowców Elektrowni Ostrołęka na realizacje zaniechanego węglowego projektu Ostrołęka C (1,31 mld zł) to uzasadniony wydatek biorąc pod uwagę sytuację ekonomiczną kraju?

  PS. Nie sądzę, że radnemu Jurzakowi wystarczy odwagi w jednym z kolejnych komentarzy odnieść się do moich pytań. Polityka głośnego ujadania to obraz PiS w tym mieście.
  Niczym tyranozaury. Wielkie gęby do gadania i krótkie łapki do roboty…
  Żenada level ekspert. Brawo Wy…

 17. Lekarze / personel szpitala to też ludzie.

  no ale wiadomo.. imie zobowiązuje. Pozdrowienia P. Jarku 🙂

 18. Ale jaja! A może ta dyrekcja jest zwolenikiem Konfederacji a nie Platformy zwanej Obywatelską?

Send this to a friend